Osobowości Sportowe 2023. Gala z toastem i tańcami

Osobowości Sportowe 2023. Gala z toastem i tańcami

OBORNIKI. W sobotę wyróżniono wybitnych sportowców Ziemi Obornickiej. Odbyło się to podczas finału 29. edycji konkursu Osobowości Sportowe 2023 Ziemi Obornickiej.

Tak faktycznie odbyło się 30 gali sportowych. Pewnego roku w tym samym czasie, lecz w dwu lokalizacjach odbyła się finały plebiscytów sportowych organizowanr przez dwie zwaśnione grupy – ówczesnej burmistrz Anny Rydzewskiej i Tadeusza Ratajczaka oraz jego ekipy. To jednak zupełnie inna historia.

Zobacz, na przykład, nasze sprawozdanie z gali w 2006 roku: Wielki bal sportowców – zakończenie plebiscytu. Ubiegłoroczną imprezę opisaliśmy w artykule Osobowości Sportowe 2022. Gala sportowców w Objezierzu.

Galę poprowadził stały duet, Krzysztof Nowacki i Waldemar Cyranek, którzy na początku wspomnieli twórcę plebiscytu na najlepszego sportowca Ziemi Obornickiej, Tadeusza Ratajczaka.

Potem zebrani licznie w Szkole Podstawowej nr 4, przy ulicy Obrzyckiej, uczcili tych, którzy odeszli w ubiegłym roku: Zygmunta Urbaniaka, Stanisława Szweda oraz Stanisława Kubickiego, bez którego obecności nie odbył się żaden mecz.

Wojewoda Michał Zieliński zauważył, że nadszedł czas podsumowań. Podziękował wszystkim za zaangażowanie. Przypomniał na koniec, że: Oborniki sportem stały i wciąż sportem stoją.

Mikrofon przejął poseł Krzysztof Paszyk, by zauważyć, że: Przezwyciężyliśmy, ale powróciliśmy i znów jesteśmy razem. Tym milej nam widzieć wysoki poziom obornickiego sportu, upór i determinacje naszych sportowców.

W podobny sposób o obornickim sporcie mówił kolejny poseł, Jakub Rutnicki: Obserwuję, jaką energię burmistrz Obornik wkłada w to, by powstała nowa sala widowiskowo-sportowa i to mnie cieszy.

Po tych słowach Krzysztof Nowacki stwierdził, że właśnie uczyniony został pierwszy krok w tym kierunku, bowiem radni podjęli decyzje o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego w miejscu, gdzie hala powstanie.

Burmistrz Tomasz Szrama powitał wszystkich serdecznie jak na gospodarza przystało.

Szrama przypomniał, jak na dzieło zapoczątkowane przez Tadeusza Ratajczaka wpłynęła pandemia. Lecz dzięki determinacji i ciężkiej pracy znów to ważne wydarzenie powróciło do kalendarza.

Burmistrz odczytał też zebranym list od Janiny Ratajczak, żony ś.p. Tadeusza, która w tym roku nie mogła, z przyczyn rodzinnych, być obecna na balu.

Nagrody dla najlepszych sportowców zostały podzielone i oceniane w siedmiu kategoriach. W każdej z trójki nominowanych wybrano zwycięzcę, a ci wychodzili na scenę, by odebrać przyznane im wyróżnienia.

W kategorii Sportowiec Roku w kategorii młodzieżowej zwyciężył Mikołaj Kwiatkowski – MMA Oborniki.

Sportowcem roku w kategorii seniorskiej został Sebastian Nowicki – Obornicki Klub Lekkoatletyczny.

Kategoria Sportowiec roku w kategorii masters. Zwycięzcą został Wojciech Bloch – Karate Team Oborniki –indywidualnie złoty medal na Mistrzostwach Polski masters w kategorii kata 35-44 lata.

W kategorii Sport osób niepełnosprawnych nie było zgłoszeń, zatem uhonorowano Wiktorię Kucharską – nauczyciela Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku za popularyzację biegów wśród uczniów szkoły. ZS w Kowanówku.

Kategoria Trener Roku. Zwycięzca został Sławomir Iracki – MMA Oborniki. Podopieczni trenera wygrywali walki i turnieje na największych imprezach w Polsce W 2022 roku Hubert Iracki dwukrotnie wygrywał mocno obsadzony turniej Grapplingowy Taga Copa Poland.

W kategorii Drużyna Roku zwycięzcą ogłoszono Karate Team Oborniki – brązowy medal drużynowo w konkurencji kata na Mistrzostwach Polski w kategorii senior. Skład drużyny: Olga Kaczmarek, Monika Dmytruszyńska, Julia Dziakowska.

W kategorii Impreza Roku zwyciężyła Noc Wojowników III – pierwsza w Obornikach od 2000 impreza przygotowana przez oborniczan jako wydarzenie sportowe. Bilety sprzedały się w nakładzie 800 szt. Ostatnie tej skali wydarzenie sportowe, to okres gry Metalplastu Oborniki.

Końcowym akcentem gali był wspólny toast. Potem przyszedł czas na życzenia i gratulacje.

Uczestnicy balu sięgnęli po fantastyczne potrawy przygotowane przez kucharzy restauracji Culinaria, a gdy zagrał zespół Zigi Band goście i sportowcy ruszyli do tańca. Zabawa była wyborna i trwała niemal bez końca.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.