Strażacki podnośnik przeczeka w Rożnowie

Strażacki podnośnik przeczeka w Rożnowie

ROŻNOWO W roku ubiegłym burmistrz Szrama, za zgodą rady miejskiej, przekazał ponad 600 tysięcy złotych Powiatowej Straży Pożarnej w Obornikach na zakup nowoczesnego podnośnika koszowego.

Postawił jednak pewien warunek. Używany dotąd podnośnik musi został na terenie gminy Oborniki. Podnośnik otrzyma jednostka OSP w Ocieszynie, jednak dopiero wtedy, gdy stanie tam odpowiednio duża remiza mogąca pomieścić ciężki pojazd bojowy. Tu trzeba dodać, że ocieszyńskie OSP znajduje się w KSRG (Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy).

„Przechowania” podnośnika koszowego podjął się prezes OSP Rożnowo Przemysław Gronostaj. Jego właśnie staraniem lokalna remiza się powiększy. Znajdujący się przy wiejskim domu kultury obiekt ma odpowiedni potencjał.

Znajduje się w rożnowskiej remizie spory garaż, który wystarczy dostosować do nowych potrzeb, a może pomieścić on podnośnik koszowy. Prezes Gronostaj zaproponował dokonać przeróbek remizy w czynie społecznym siłami ochotników, jednak burmistrz Szrama postanowił nie obarczać druhów dodatkowym trudem, zlecając prace budowlane specjalistycznej firmie. W miniony piątek pojechał, aby osobiście sprawdzić postęp prac i czekała go na miejsc miła niespodzianka.

Wykonano ogrom prac, od obniżenia posadzki poczynając, poprzez przemieszczenie ścianek działowych i przeróbkę wszelkich instalacji. W ścianie frontowej wykonany też został otwór przyszłej bramy wyjazdowej. Dobre tempo prac dowodzi, że niebawem potężny podnośnik koszowy obornickich strażaków znajdzie miejsce w Rożnowie.

Burmistrz podziękował na koniec Przemysławowi Gronostajowi za inicjatywę, ciężką pracę i dobrą organizację. Na koniec trzeba dodać, że strażacy z OSP Rożnowo należą do najciężej pracujących w gminie a może i powiecie, to jednak temat na inna i dłuższą opowieść.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.