Pani Aty droga na Olimp, czyli rzecz o Wojciesze Dutkiewicz

Pani Aty droga na Olimp, czyli rzecz o Wojciesze Dutkiewicz

ROGOŹNO. Sala Rogozińskiego Ośrodka Kultury zamieniła się w scenę niezwykłego spektaklu teatralnego obrazującego ścieżki życia wybitnej rogoźnianki, patronki Muzeum Regionalnego, nauczycielki, uczestniczki Powstania Wielkopolskiego, działaczki licznych stowarzyszeń, Wojciechy Dutkiewicz, znanej jako Pani Ata.

Kolejno ożywały postaci bohaterki z różnych lat życia ujęte w ramki fotografii. Klamrą spinającą przedstawienie był wywiad Ireny Dziedzic przeprowadzony z Panią Atą w ramach emitowanego niegdyś (lata 1956-1981) w Telewizji Polskiej cyklu Tele-Echo.

Poznaliśmy Panią Atę jako dziewczynę, młodą kobietę, sanitariuszkę Powstania Wielkopolskiego, nauczycielkę, miłośniczkę przyrody, ale przede wszystkim „strażnika pamięci” o przeszłości Rogoźna. Nurt narracji przeplatany był układami tanecznymi oraz piosenkami patriotycznymi, które tworzyły atmosferę minionych lat. Przez cały spektakl obecny był cień dorosłej Pani Aty pamiętanej z filmu „Szacunek” (1973 r.), w finałowej scenie wychodzącej z ramy zdjęcia wraz z wcześniejszymi wcieleniami.

Po spektaklu, przyjętym przez wzruszonych widzów owacjami na stojąco, podziękowania dla wszystkich 35 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie zaangażowanych w powstanie przedstawienia wręczyli burmistrz Roman Szuberski i prezes Towarzystwa Przyjaciół Rogoźna Lucyna Bełch. Podziękowano też dyrektorowi LO Robertowi Kornobisowi.

Ewa Zalejarz, scenarzystka i reżyserka spektaklu, spiritus movens całego przedsięwzięcia, oprócz długotrwałych braw otrzymała podziękowania od Romana Szuberskiego, Lucyny Bełch oraz młodzieży uczestniczącej w „Pani Aty droga na Olimp …”.
Niezwykły wieczór magii i wyobraźni zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki „Pokolenia”: Każde pokolenie ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat, każde pokolenie odejdzie w cień, a nasze nie.

Spektakl odbył się w ramach projektu „Wojciecha Dutkiewicz – życie i dzieło” realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Rogoźna we współpracy z Rogozińskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju i Aktywizacji Społecznej Sołectwa Owczegłowy Baranek.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej



BIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległości



USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576



TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!



Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.