O dziurawych drogach w gminie Ryczywół

O dziurawych drogach w gminie Ryczywół

RYCZYWÓŁ. Podczas sesji rady gminy radny Leszek Malmur skarżył się na powiat, który jego zdaniem źle traktuje gminę Ryczywół. Gdy na 100 metrach drogi powiatowej jest wiele dziur, to w Ryczywole jest ich najwięcej i nikt tam nic nie robi, a gdy tak jest w innej gminie, zaraz się drogę remontuje.

Radny wnioskował o powołanie komisji weryfikacyjnej, dodając: Nigdy nie dojdziemy do porozumienia z radnymi w powiecie, którzy pod przykrywką większości załatwiają swoje interesy. Droga powiatowa na rynku od ronda do Czarnowskiej jest w katastrofalnym stanie, tam można urwać zawieszenie.

Zaproponował także, aby ktoś z gminy dbał o dobrostan ryczywolskich dróg, a w radzie powiatu zasiadają Anna Nowicka i Michał Bogacz, więc jest takie przedstawicielstwo. Łukasz Krzyśko doszedł do wniosku, że za dziurawe drogi odpowiada polityka. Oświadczył: Układ polityczny w powiecie jest taki, że wyremontują ulicę Czarnkowską w Obornikach zamiast Czarnkowskiej w Ryczywole.

Tego typu zarzuty zaskoczyły wielu oborniczan. „Rewelacje” Krzyśki określili strzałem z w płot, bo nikt ulicy Czarnkowskiej przecież w Obornikach nie remontuje i póki co nie zamierza. Co do sił w radzie powiatu, to najważniejszą tam teraz osobą jest ryczywolanin Michał Bogacz.

W tym, że za dziurawe drogi odpowiada polityka, Łukasz Krzyśko miał rację, bo dowodzi temu fakt, że skarżący się na stan dróg powiatowych nie zgłosili problemu Michałowi Bogaczowi, a jedynie wykrzykują oskarżenia w przestrzeń, jakby nieświadomi tego, że od gadania i narzekania dobrych dróg w gminie nie przybędzie.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.