Niepodległość w Ryczywole

Niepodległość w Ryczywole

RYCZYWÓŁ. W 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Ryczywole odbyły się obchody tego ważnego w historii naszego kraju święta.
O godzinie 11 odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców Gminy Ryczywół, którą uświetniły przybyłe delegacje, poczty sztandarowe i Obornicka Orkiestra Dęta.

W samo południe przed obeliskiem miejsce miało wspólne odśpiewanie Hymnu państwowego i tym samym licznie zgromadzeni mieszkańcy włączyli się do corocznej akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą „Niepodległa do Hymnu” polegającej na wspólnym odśpiewaniu czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”.

Odśpiewany Hymn zapoczątkował manifestację patriotyczną, podczas której głos zabrał wójt Henryk Szrama, który nawiązując do ważnych wydarzeń z przeszłości naszej Ojczyzny nawoływał do spokoju i wzajemnego zrozumienia dzisiaj.

Następnie delegacje, w towarzystwie orkiestrowych werbli, złożyły wiązanki biało – czerwonych kwiatów, po czym odśpiewano Rotę, a Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Anna Nowicka zaprosiła mieszkańców na kolejne części niepodległościowego świętowania, czyli na mecz, który odbył się o godzinie 14.00 na ryczywolskim stadionie i rozegrany został pomiędzy Golnicą Ryczywół a Wartą Obrzycko oraz na wieczór pieśni patriotycznych.

Wspólne śpiewanie pieśni odbyło się w sali widowiskowej GOK-u i zgromadziło liczną publiczność. Zebrani, prowadząc najpierw rozmowy przy kawie i rogalach, wysłuchali w skupieniu pięknego koncertu dziewczynek z grupy wokalnej działającej przy GOK-u pod kierunkiem Pani Pauliny Galińskiej, a następnie wraz z Zespołem Śpiewaczym Ryczywolanie i pod dyrygenturą Pana Macieja Galińskiego wspólnie odśpiewali polskie pieśni patriotyczne.

W międzyczasie delegacja Koła Gminnego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów politycznych w Ryczywole wraz z sekretarz Eweliną Mulką udała się przed grób poległych w czasie I wojny światowej na Cmentarzu Parafialnym w Ryczywole, by zapalić znicze pamięci i w zadumie wspomnieć tych, którym możemy dziękować za wolną Polskę.

Za włączenie się w obchody i pomoc w przygotowaniu tego narodowego święta wójt i dyrektor GOK-u składają, za naszym pośrednictwem, serdecznie podziękowania księdzu proboszczowi Grzegorzowi Mazurkiewiczowi, pocztom sztandarowym, delegacjom, Obornickiej Orkiestrze Dętej, państwu Galińskim, Prezesowi KS Golnica Mariuszowi Nowackiemu i pracownikom GOK-u.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.