Dziury na dziurach

OBORNIKI.. Po zamieszczonej na naszych łamach i stronie internetowej informacji o wypadku pod Gołaszynem osoba podpisana „uczestnik ruchu” zamieściła komentarz: to cud, że tam nikt jeszcze nie zginął! Po ostatnich opadach śniegu utworzyły się wielkie koleiny i nie sposób jechać prawidłowo swoim pasem a nie daj Boże jak dochodzi do mijania i w dodatku jest jeszcze pieszy na drodze, horror. A może policja też zainteresuje się tym odcinkiem drogi. Pijani piesi i rowerzyści i to w dodatku bez świateł to codzienność na tym odcinku drogi. Osoba podpisana jako „obserwator” dodała -droga na Kiszewo i Stobnicę to momentami tragedia i kto za to odpowiada?

Innego rodzaju sprawą są na drogach zimowe przełomy. Większość dróg w powiecie obornickim jest dziurawa. Nie ominęło to nawet krajowej 11-ki. Niedawno połatane dziury po kilku dniach znów straszyły awariami zawieszenia.

Mieszkańcy Bielaw skarżyli się na skrzyżowanie ulicy Czarnkowskiej i Bielawskiej. Przypomina ono szwajcarski ser. Tam również dziury zostały niedawno połatane lecz wykonawca zrobił to kiepsko i wbrew wszelkim zasadom. Na skutek partaniny nie trzeba było długo czekać. Po tygodniu te same dziury skutecznie i uniemożliwiały normalny wjazd na osiedle. Jest to na dodatek jedyna droga, bowiem sąsiednie drogi gruntowe są tak dziurawe i nierówne, że jazda nimi przypomina odcinek specjalny rajdu po wertepach.

Gdy po interwencji naszych czytelników odwiedziliśmy w tej sprawie burmistrza Bukowskiego, ten obiecał spowodować choć doraźną ze względu na trwającą zimę, naprawę dziurawego skrzyżowania i to w terminie możliwie najkrótszym. Odpowiedzialna za ulicę Czarnkowską dyrekcja dróg wojewódzkich czeka z remontem na lepszą pogodę. Na razie ustawiono ostrzeżenie i ograniczono prędkość. Za zły stan wielu dróg władze winią kiepskiego wykonawcę robót drogowych. Pocieszają jednak, że jego kontrakt wygasa z końcem marca i wówczas zostanie wyłoniony nowy wykonawca. Należy mieć nadzieję, że lepszy.

A swoją drogą, czy nie czas na choćby internetową czarną listę złych usługodawców? Można by dzięki niej uniknąć wielu rozczarowań. Póki co musimy unikać dziur cierpliwie czekając na wiosnę.

Podobne artykuły