Zatrzymani włamywacze

ROGOŹNO. Choć Bartosz K. ma zaledwie 15lat, jest już notowany przez policję. Podobnie jak 14 letni Maciej H. i Łukasz S. Całej trójce udowodniono w wyniku podjętych czynności operacyjnych, iż ci pod koniec marca włamali się do altany przy ulicy Długiej i skradli zeń kosiarkę elektryczną, przedłużacze elektryczne, narzędzia oraz zegar elektryczny.

Włamywacze się przyznali do zarzucanych im czynów i mienie odzyskano. Przy okazji cała trójka włamała się także do czterech innych altan nieustalonych jeszcze właścicieli oraz usiłowali się włamać do kolejnych altan na działkach.

Trwa obecnie ustalanie właścicieli i strat. Każdy, kto stwierdził u siebie w altanie czy domku straty, powinien je zgłosić na policji.

Podobne artykuły

Zatrzymani włamywacze

OBORNIKI.. W minionym tygodniu miało miejsce włamanie do magazynu należącego do obornickiego Metalplastu. Szajka złodziei dobrze przygotowała rozpoznanie terenu. Do budynku dostali się od słabo zabezpieczonej strony stacji paliw przy ulicy Łukowskiej. Następnie odgięli fragment metalowej ściany i tamtędy weszli do środka.

W magazynie była przechowywana droga blacha z kwasoodpornej stali szlachetnej. Złodzieje wynieśli arkusze o łącznej wartości ponad 5000 złotych.

Już 22 marca policja zatrzymała w związku z tą sprawą 27 letniego Przemysława M i 23 letniego Krzysztofa K., obu mieszkających w Obornikach.

Zostali przesłuchani i wskazali wspólników. Czy jednak wszystkich, bada wydział kryminalny policji w Obornikach. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo zostaną zatrzymane kolejne osoby i w ten sposób z mapy miasta zniknie następny złodziejski gang.

Podobne artykuły