W Roźnowie przybyło strażaków

ROŻNOWO. W sali Wiejskiego Domu Kultury w Rożnowie, odbyło się zebranie sprawozdawcze miejscowej OSP. Na zebraniach tych strażacy ochotnicy dokonują podsumowania całokształtu swojej działalności w minionym roku i konstruują plany działalności na rok bieżący. 

Do Rożnowa przybyli także goście w osobach burmistrz Anny Rydzewskiej, prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Obornikach Krzysztofa Tomaszewskiego, dyrektor Zespołu Szkół w Rożnowie Doroty Stypuły, prezesa RSP w Rożnowie Krystyny Ciemnej i przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Rożnowie Krystyny Bugaj. 

Z przedstawionego sprawozdania wynikało, że jednostka OSP w Rożnowie należy do najbardziej aktywnych i mobilnych operacyjnie jednostek OSP na terenie gminy Oborniki. Tak przynajmniej twierdzili sprawozdawcy. Rożnowska OSP chroni wsie Rożnowo, Kowanówko i Marszewiec. Z tych miejscowości również rekrutują się członkowie jednostki. 

Wsie Rożnowo i Kowanówko, które połączyły się już gruntami, stanowią pod względem liczby mieszkańców, ilości zakładów rzemieślniczych i usługowych, największy po mieście Obornikach teren zurbanizowany w całej gminie. Największy teren, to także najwięcej zagrożeń, jeżeli spojrzeć na problem statystycznie. W trakcie spotkania można się było dowiedzieć, że w minionym roku strażacy ochotnicy z rożnowskiej OSP interweniowali 41 razy, oraz spędzili w działaniach ratowniczo-gaśniczych ponad 100 godzin. Pożar gasili w tym czasie na szczęście tylko jeden. Raz interweniowali przy wypadku drogowym. Znacznie częściej usuwali powalone drzewa lub wypompowywali wodę z zalanych terenów. Specjalnością druhów z Rożnowa jest usuwanie niechcianych owadów. Tak jak inni druhowie uczestniczyli w licznych uroczystościach powiewając sztandarem i pobłyskując licznymi medalami i szamerunkami przy mundurach. Myliłby się każdy sądząc, że OSP to już przeżytek. 

W mienionym roku do jednostki wstąpiło trzech nowych członków. Michał i Piotr Burda oraz Mateusz Łeńko także chcą być strażakami. Największą potrzebą i priorytetem jednostki jest pozyskanie nowszego i większego pojazdu pożarniczego. Jego koszt jest znaczny a szanse ze względu na bliskość zawodowej straży nikłe. Pewną otuchą może być plan Bogdana Bukowskiego, by stopniowo wymieniać stare i żarłoczne Żuki na nowsze o bardziej ekonomiczne furgony. 

Strażacy poprosili za naszym pośrednictwem wszystkich swoich przyjaciół i sympatyków o przekazanie 1% swojego podatku na rzecz ich jednostki. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej



BIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległości



USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576



TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!



Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.