W Gołaszynie stanie wiata

W Gołaszynie stanie wiata

GOŁASZYN. Gołaszyn to wieś bez świetlicy. Kiedyś owszem była w tak zwanym pałacu, jednak stan obiektu jak i samej świetlicy był wręcz opłakany.
Dość przypomnieć, że gdy wybierano na nowego sołtysa Aleksandrę Łukaszyk, to mieszkańcy wsi stali ze świeczkami w dłoniach (brakowało prądu) pod ścianami, bojąc się zarwania podłogi w centrum sali.

To wszystko dziś jest już czasem przeszłym. O budowie świetlicy mówiło się od czasu do czasu, jednak zawsze okazywało się, że taki obiekt nie jest potrzebny. Gołaszyn podzielił się już dawno na dwie części. W jednej żyją ludzie zasiedziali, nierzadko pracownicy byłej spółdzielni rolniczej.

W drugiej nowo przybyli, którzy najczęściej zaczynali budowę swych posesji od wysokich parkanów, aby się izolować od tych pierwszych. Jedni nazywali drugich „hrabiami”, a ci przezywani nie bardzo się z tymi pierwszymi chcieli pospolitować.

Na szczęście sołtys Aleksandra Łukaszyk łagodziła animozje. Te z roku na rok łagodniały, obecnie są najczęściej wspominaniem. Powstało boisko i plac zabaw, gdzie nikt nikogo nie pyta o miejsce zamieszkania.

Już wkrótce powstanie w Gołaszynie wiata rekreacyjna. Będą z niej korzystać i jedni i drudzy, a najlepiej razem. Burmistrz Tomasz Szrama podpisał już na tę inwestycję umowę z gnieźnieńską firmą K2 Altany. W ramach prac powstanie drewniana wiata o wymiarach 5×5 m pokryta gontem bitumicznym. Koszt prac wyniesie ponad 21 tys. zł. Przy podpisaniu umowy nie mogło zabraknąć sołtys wsi Aleksandry Lukaszczyk, która wierzy w pełną konsolidację wszystkich mieszkańców.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.