Tomasz Szrama od przyszłego wtorku znów burmistrzem Obornik

Tomasz Szrama od przyszłego wtorku znów burmistrzem Obornik

OBORNIKI. W czwartek sąd rejonowy w Poznaniu wydał postanowienie w myśl którego Tomasz Szrama został przywrócony do pełnienia obowiązków burmistrza Obornik – po 84 dniach zawieszenia.

Sąd zadecydował o uchyleniu postanowienia Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu o zawieszenia Szramy w czynnościach służbowych.

Szrama obejmie obowiązki we wtorek 14 kwietnia.

Taka decyzja zapadłaby już zapewne 18 marca gdyby nie sytuacja epidemiologiczna. Sąd prześle uzasadnienie swej decyzji 16 kwietnia. Tomasz Szrama zbiera od samego rana mnóstwo gratulacji i słów poparcia.

Sam Szrama podziękował za wsparcie: W dniu dzisiejszym sąd zdecydował o uchyleniu zaskarżonego postanowienia o zawieszeniu mnie w obowiązkach służbowych. Wracam więc do pracy. Bardzo dziękuję Wszystkim za słowa wsparcia, które były dla mnie ważne w tym czasie. Dziękuję także moim najbliższym współpracownikom na których mogłem liczyć podczas mojej nieobecności. Dziękuję Radnym Rady Miejskiej w Obornikach. Dziękuję mieszkańcom Gminy Oborniki którzy do mnie dzwonili i pisali w tym trudnym czasie.

Bardzo się cieszę, że sprawa ta zyskała nareszcie swój pozytywny finał – powiedział sekretarz gminy Obornik Krzysztof Nowacki i dodał: To dobra wiadomość, na którą czekaliśmy zwłaszcza teraz, w tak niełatwym dla nas wszystkich czasie.

W styczniu Tomasz Szrama otrzymał wezwanie do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Udał się do stolicy Wielkopolski, aby w gmachu przy ulicy Solnej usłyszeć zarzuty. Burmistrz miał się dowiedzieć tam o zainteresowaniu prokuratora sprawą prowadzenia przetargów na remont byłych Konsumów oraz tego, że nie ma mowy o zarzutach korupcyjnych, lecz o domniemaniu błędu urzędniczego, związanego z prowadzeniem przetargów na dostosowanie tego obiektu do nowych zadań.

– Zarzut dotyczy niedopełnienia obowiązków w związku z udzielanym przez gminę Oborniki w 2017 roku zamówienia publicznego na remont budynku, który został popełniony na szkodę jednego z wykonawców – poinformował prokurator Michał Smętkowski.

Decyzja sądu nie oznacza, że zarzuty prokuratorskie zostały wycofane, a jedynie znosi środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w obowiązkach służbowych. Wobec burmistrza Szramy zastosowano też poręczenie majątkowe.

Podobne artykuły