Święto Niepodległości w Obornikach

Święto Niepodległości w Obornikach

OBORNIKI. Obornicką tradycją 11 Listopada jest Bieg Niepodległości. Biegacze przemierzyli dystans 5 i 10 km ulicami miasta już po raz czternasty. Najpierw odbyły się biegi dzieci, a później dorosłych. Najmłodsi uczestnicy nie mieli jeszcze 4 lat.

W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.

Wcześniej uczestnicy razem z kibicami wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a biało-czerwone race odpalili kibice Lecha Poznań z Oborniki. Sygnał do startu razem z burmistrzem Obornik Tomaszem Szramą sportowcom dali rekonstruktorzy historyczni. Po przekroczeniu mety każdy otrzymał pamiątkowy medal. W biegu na 10 km zwyciężył Maciej Soloch z Wronek. Ósmy był Dawid Kozłowski z Łukowa, dziewiąty Waldemar Mazur z Obornik. Wśród kobiet na 5 km najszybciej na mecie zameldowała się Zafia Rosin z Obornik.

Popołudniowa część obchodów poprzedzona została mszą św. za Ojczyznę w kościele farnym, która rozpoczęła się o godz. 16.00. Po mszy odbył się patriotyczny przemarsz, z Rynku ulicą Piłsudskiego do pomnika Paderewskiego, gdzie uroczystości zakończył krótki apel. W przemarszu wzięły udział ucharakteryzowane na polskie miasta społeczności szkolne, stowarzyszenia, organizacje społeczne i mieszkańcy.

– Z serca dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w dzisiejsze świętowanie. Biegaczkom i biegaczom gratuluję i dziękuję za wspaniałe emocje i ogrom pozytywnej energii. Dziękuję społecznościom szkolnym z Gmina Oborniki, które tak twórczo zaprezentowały polskie miasta. Dziękuję wspaniałym artystom, którzy towarzyszyli naszemu marszowi. Obornicka Orkiestra Dęta, która nigdy nie zawodzi, harcerzom, tak licznie uczestniczącym w naszym wydarzeniu i służbom, które dbały o nasze bezpieczeństwo oraz „KŻR Wiarus” i Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej “Kraina Warty” za nieocenione wsparcie. Dziękuję delegacjom, radnym, sołtysom, organizacjom, stowarzyszeniom, klubom i wszystkim mieszkańcom, którzy uświetnili swym udziałem dzisiejsze uroczystości. Dziękuję też pracownikom Biura Promocji i Sportu, Ook Obornicki Ośrodek Kultury i Centrum Rekreacji i Sportu Oborniki – obiekty i wydarzenia sportowe, wolontariuszom i wszystkim dzięki którym nasze, obornickie Święto Niepodległości było tak wyjątkowe – powiedział burmistrz Tomasz Szrama.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.