Sesja rady powiatu z nowym przewodniczącym

Sesja rady powiatu z nowym przewodniczącym

OBORNIKI. Desję rady powiatu zdominowały sprawy związane z samym powiatem, jego pracownikami, jak i organami powiatu. Jednak na samym początku, na prośbę starosty Zofii Koteckiej, radni uczcili minutą ciszy zmarłego niedawno śp. burmistrza Rogoźna Romana Szuberskiego.

Były zmiany w budżecie, a jedną z nich było przekazanie władzom województwa wielkopolskiego pieniędzy na rewitalizację linii kolejowej Czarnków-Rogoźno.
Powiat obornicki uczestniczy w kosztach w cząstce, która nań przypada i choć jeszcze żadne prace w terenie nie ruszyły, jest wola odbudowy linii i trwają opracowania techniczno-prawne.

Radni pożegnali przewodniczącego Bogusława Janusa, który maprzejść na stanowisko komisarza Rogoźna, a o związanych z tym przejściem perturbacjach piszemy w innym miejscu.

Bogusława Janusa zastąpił przy stole prezydialnym Michał Bogacz i mając już wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sesji zdał egzamin z nowej roli celująco.

Kolejną osobą, która zmieniła miejsce pobytu jest dotychczasowy sekretarz powiatu Piotr Sitek. Pan Piotr przeszedł na emeryturę, a jego obowiązki przejęła Agnieszka Borowicz, dotychczas zastępca naczelnika w wydziale organizacyjno-prawnym.

Powiadomiła przy okazji zebranych, że pracownicy starostwa liczą na tegoroczne podwyżki poborów, jednak nie wiedzą, czy spodziewać się ich wiosną czy jesienią.
Nasza redakcja wie nieco więcej, bo wsłuchiwała się w głos starosty w grudniu minionego roku, gdy Zofia Kotecka mówiła o tym, że podwyżki owszem będą, ale raczej jesienią, gdy rok i pracę na poszczególnych stanowiskach będzie można już podsumować i ocenić.

Radni zostali poinformowani tego dnia o sprawach, z którymi mniej lub bardziej celnie zwrócili się do władz powiatu obywatele.

Mieszkańcy Kaziopola wnioskowali o ograniczenie nośności rogi biegnącej przez wieś do 15 ton. Nad wnioskiem pochyliła się komisja gospodarki, która zwróciła się z tym problemem o opinię do policji.

Dopiero po otrzymaniu takiej opinii będzie procedować problem dalej.

Pracownice administracyjne Zarządu Dróg Powiatowych zwróciły się do komisji skarg i wniosków z pismem noszącym znamiona skargi na starostę. Sprawa okazała się zagmatwana, a jak nie bardzo wiadomo o co chodzi, to najczęściej chodzi o pieniądze. W tym przypadku było podobne, jednak adresat był nie ten, forma nie taka, a problem okazał się leżeć w innym miejscu niż chciano go widzieć. O tym także szerzej poinformujemy czytelników w innym tekście.

Naczelnik oświaty Krzysztof Poszwa poinformował radnych o wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych poziomach awansu zawodowego. Te nie odbiegają od średnich krajowych i są akceptowalne. Szefowie obornickiej policji i straży pożarnej rozliczyli miniony rok, podobnie zrobiły to szefowe służb sanitarnych i weterynaryjnych.

O wszystkich tych sprawach będziemy czytelników informować w kolejnych wydaniach Ziemi Obornickiej.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.