Sala sportowa już pod wiechą

Sala sportowa już pod wiechą

MANIEWO. Wiecha zawisła na szczycie hali sportowej, która powstaje przy szkole w Maniewie. Halę buduje obornicka firma Rembudex i to już wystarczy za opis tempa pracy i jej jakości.

Hala będzie spełniała wszelkie wymogi tego typu budowli, doświetlą ją wielkie okna, powstanie tam magazynek na sprzęt sportowy i pokój nauczycielski, którego w szkole dotąd nie ma.

Do sali sportowej będzie przejście bezpośrednio z budynku szkolnego. Hala sportowa będzie nie tylko nowoczesna, ale i bardzo pasywna, zatem energooszczędna.

W podkreśleniu ważnego etapu budowy wziął udział burmistrz Tomasz Szrama z szefem gminnych inwestycji Przemysławem Mączyńskim, a towarzyszył im wojewoda Michał Zieliński, który przekazał na budowę hali część środków.

Obecny był też radny tego okręgu, Błażej Pacholski, gorący orędownik budowy hali oraz sołtys Maniewa Krzysztof Sufleta.

Wojciech Kuciński z firmy Rembudex opowiadał o początkach budowy, a nie były one łatwe. Zanim ruszyło kopanie fundamentów trzeba było usunąć drzewa rosnące dokładnie tam, gdzie miały się te fundamenty znaleźć. Gdy drzew już nie było pokazała się kanalizacja, której nie było na mapach, ale przecież istniała, więc trzeba ją było ominąć. Wreszcie fundamenty powstały, a wtedy spadł rzęsisty deszcz i w fundamentach powstał basen. Budowlańcy poradzili sobie i z tym, a Wojciech Kuciński przedstawił kolejne kroki, jakie trzeba jeszcze wykonać, aby do połowy stycznia hala była gotowa.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maniewie, Renata Wrzeszcz, nie kryła zadowolenia z postępów pracy. Przyznała, że warto mieć marzenia, bo kiedy się czegoś mocno pragnie, to się to osiąga. – Na tę halę czekaliśmy ponad 20 lata, a teraz wiemy, że powstanie i trudno się z tego nie cieszyć.
Sam akt „wieszania wiechy” mógł przyprawić o dreszcz emocji, bowiem burmistrz z wojewodą i szefem budowy dotarli na szczyt na platformie potężnego wysięgnika.

Tomasz Szrama powiedział na koniec: Ta uroczystość to znak, że jesteśmy coraz bliżej otwarcia w Maniewie tak oczekiwanej sali sportowej.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.