Ruszył przetarg na obwodnicę Obornik

Ruszył przetarg na obwodnicę Obornik

OBORNIKI. Odchodzący rząd zdecydował się przeznaczyć środki na budowę obwodnicy Obornik w ciągu drogi szybkiego ruchu S11. Przygotowano już przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Zakończyły się przygotowania do realizacji drogi ekspresowej S11 między Poznaniem a Obornikami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostraduzyskała decyzję środowiskową, dlatego może przystąpić do realizacji tego projektu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia ustami swego rzecznika Aliny Cieślak, że: Wysłaliśmy do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE dokumenty przetargowe na zaprojektowanie i budowę 22-kilometrowego odcinka S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik. To kolejny fragment S11 jaki trafił do przetargu. Inwestycja realizowana będzie w latach 2024 – 2028 w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku. Szczegóły przetargu za jakiś czas znajdą się na stronie internetowej GDDKiA. Dotyczy on zaprojektowania i wybudowania odcinka trasy S11, który będzie stanowić przedłużenie zachodniej obwodnicy Poznania.

W ramach inwestycji wykonane zostaną dwa węzły drogowe: Oborniki – ul. Łukowska i Chludowo, 37 obiektów inżynierskich, w tym wiadukty w ciągu trasy głównej, mosty, przejścia dla zwierząt oraz przejście pod drogą ekspresową. Zbudowane zostaną również dodatkowe jezdnie do obsługi ruchu z terenów przyległych do pasa drogowego drogi S11, dwa miejsca obsługi podróżnych w okolicy Obornik, obwód utrzymania dróg i inne elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania drogi ekspresowej.

Przetarg musi być unijny a ten jest bardziej skomplikowany. Generalna Dyrekcja misi mieć na to zadanie odpowiednie środki, bez których nie można było ogłaszać przetargu. Właśnie pieniądze stanowiły ostatnią przeszkodę, choć i teraz obaw nie brakuje.

Czy nowy rząd będzie kontynuował Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku? Czy obwodnica Obornik nadal będzie realizowana czy znów trafi do poczekalni, bo będą ważniejsze zadania? Znaków zapytania jest więcej, ale warto być dobrej myśli i czekać cierpliwie.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.