Remont małego mostu w przyszłym roku

Remont małego mostu w przyszłym roku

GMINA OBORNIKI. Władze Obornik pozyskały z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotę 6,6 mln zł. Dzięki temu dofinansowaniu zostanie gruntownie wyremontowany mały most nad Wartą. Wyremontowana też będzie droga Żukowo-Ślepuchowo oraz wybudowana droga w Bogdanowie.

Oborniczan najbardziej interesuje remont mostu, zatem udaliśmy się po informacje w sprawie szczegółów do kierownika wydziału inwestycji i rozwoju Przemysława Mączyńskiego.

Zaczął od tego, że pozyskane pieniądze dotyczą roku przyszłego i trudno jest operować datami, skoro jest tak wiele niewiadomych.

– Zakładając jednak, że remont mostu zacznie się już wiosną, bo to moment optymalny, to pierwszą fazą będzie rozbiórka jego nawierzchni, niezbędna do sprawdzenia głównych elementów przeprawy. Zostaną sprawdzona przyczółki, a jest niemal pewnym, że wymagają wzmocnienia. Specjaliści „prześwietlą” poprzez rezonans magnetyczny konstrukcję mostu, przyczółków, filarów i sprawdzą łożyska. Dopiero wtedy można będzie mówić o zakresie prac odtwórczych i terminach – powiedział Przemysław Mączyński.

Po wyremontowaniu wszystkich elementów będzie można przystąpić do wymiany starych elementów na nowe. Na moście zostanie ułożona solidna nawierzchnia.

Będzie wykonana z dużych płyt tworzywa sztucznego przypominającego asfalt. Puste wewnątrz płyty będą lekkie i nie będzie pomiędzy nimi widocznych połączeń. Zostaną też wymienione poręcze na nowe i nowoczesne wraz z oświetleniem.

Na moście pojawią się też nowe chodniki. Niestety, nie da się w żaden sposób mostu poszerzyć, bowiem ograniczają to stałe kratownice, więc mostowi nie przybędzie nawet centymetr szerokości.

W przyszłości ruch na małym moście ma być jednokierunkowy, co podniesie bezpieczeństwo. Od kiedy? – Nie wcześniej niż zostanie wybudowana obwodnica Obornik – dodał Przemysław Mączyński.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.