Problemy z węglem. Długie kolejki na składach

Problemy z węglem. Długie kolejki na składach

OBORNIKI. Rząd obiecał, że węgla nikomu nie zabraknie. Jednak problemy z węglem nadal się pojawiają, okresami go brakuje.

Przypomnijmy, że władze gminy zdecydowały się uczestniczyć w rządowym programie tańszego węgla w listopadzie. Pisaliśmy o tym w artykule Oborniki kupują węgiel. Gmina zajmie się redystrybucją.

Na początku grudnia rządowy węgiel trafił jako pierwszy do Obornik.

O przyczyny problemów, które pojawiły się połowie grudnia, zapytaliśmy Krzysztofa Nowackiego, który został wyznaczony przez burmistrza na organizatora dystrybucji paliwa stałego.

Pan Krzysztof wyjaśniał: Pierwsze zamówienia zostały zrealizowane w ciągu kilku tygodni i do Obornik na składy węgla dojechało 400 ton urobku ze składu w Ujściu koło Piły. Niestety, organizacja odbioru węgla bardzo się skomplikowała.

Realizacja zamówienia przyniosła wiele nerwów i przede wszystkim wielkiego poświęcenia kierowców, którzy na składzie węgla w Koninie (w Ujściu węgiel się już skończył) czekali aż 4 godziny na załadunek.

Jeszcze gorzej sytuacja wyglądała, kiedy to po staniu w kolejce od 9 do 18 skład został zamknięty i 4 kierowców musiało wracać 150 km do domu, zostawiając swoje auta, żeby wstać o 4 rano i ponownie wyruszyć do Konina. Ostatni załadunek miał miejsce o godzinie 19.

Dzięki interwencji wojewody Michała Zielińskiego anulowane awizacje udało się przenieść na skład węgla w Ostrowie Wielkopolskim.

– Jednocześni informujemy mieszkańców, że z powodu braku węgla, którego gmina nie może zakupić oczekiwanie na dostawę trwa nawet do 4 tygodni – powiedział Nowacki.

Gmina Oborniki jest w stanie kupić i odebrać węgiel, jednak musi czekać na swoją kolej.

Przypominamy, że każdy kto złoży wniosek, wniesie opłatę, musi czekać na jej zaksięgowanie oraz dostępność towaru i wówczas otrzymuje dopiero telefoniczną wiadomość SMS dotyczącą możliwości odbioru orzecha lub groszku (ekogroszek).

– Czas oczekiwania nie jest uzależniony od gminy czy od opieszałości urzędników, ale od dostępności węgla, którego nie można szybciej kupić – stwierdził Nowacki.

Czas załadunku groszkiem jednego samochodu w Koninie trwał ok 1.5 godz.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.