Powiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Matematyczny

OBORNIKI. W sali Centrum Rekreacji odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego. Patronowała mu, jak co roku, starosta Zofia Kotecka.
W tegorocznej edycji uczestniczyli uczniowie ze wszystkich 17 szkół podstawowych powiatu obornickiego. Zgłoszonych do konkursu zostało 84 najlepszych matematyków regionu.

O godzinie dziesiątej uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Na każdy test składało się od 17 do 20 zadań otwartych i zamkniętych. Po konkursie uczniowie próbowali swoich sił na obornickiej kręgielni lub toczyli boje przy grach planszowych. Jak zwykle niezawodni okazali się nauczyciele matematyki, zgromadzeni podczas konkursu, którzy w bardzo sprawny sposób dokonali oceny i wyłonili zwycięzców.

Około godziny 13 wręczono wyróżnionym uczniom nagrody. Wszyscy mistrzowie i wicemistrzowie zostali nagrodzeni elektroniką lub grami planszowymi ufundowanymi, jak co roku, przez starostę, natomiast pobyt na pięknym obiekcie i darmowy bowling ufundował prezes zarządu PWiK Krzysztof Nowacki. Uczniowie i nauczyciele korzystali również z przepysznych dań i przekąsek, które serwuje bar w bowlingu.

Wśród nagrodzonych uczniów klas ósmych znaleźli się Filip Sawada z SP 2 Oborniki który uzyskał tytuł Mistrza Matematyki klas ósmych oraz Małgorzata Gil z SP 3 Oborniki, która uzyskała tytuł Wicemistrza. Pozostałe miejsca zajęli: miejsce trzecie Aleksandra Wieczorek z SP Maniewo, miejsce czwarte Paweł Strzała z SP 2 Oborniki, miejsce piąte Milena Lisiecka z SP 3 Rogoźno.
Wśród nagrodzonych uczniów klas siódmych znaleźli się Wiktor Pilarski z SP Pruśce, który uzyskał tytuł Mistrza Matematyki klas siódmych i Aleksander Daniłkiewicz z SP 4 Oborniki, który uzyskał tytuł Wicemistrza. Pozostałe miejsca zajęli: miejsce trzecie miejsce: Lucas Balcius z SP 2 Oborniki a miejsce czwarte zajął Wojciech Kwiatkowski z SP Rożnowo. Miejsce piąte Zuzanna Markowska z SP Kiszewo.

Tegoroczny poziom konkursu był bardzo wyrównany i uczniowie zajmujący kolejne miejsca mieli często tylko po 1-2 punktach straty do wyżej wyróżnionego. Wśród nagrodzonych uczniów klas szóstych znaleźli się: Ignacy Kasprzycki z SP Kiszewo, który uzyskał tytuł Mistrza Matematyki klas szóstych i Igor Frąckowiak z SP Dewey Oborniki, który zdobył tytuł Wicemistrza. Pozostałe miejsca zajęli: miejsce trzecie Martyna Jabłońska z SP Gościejewo, miejsce czwarte zajęła Matylda Kołakowska z SP 4 Oborniki i ex aequo Bartosz Piotr z SP Objezierze a miejsce piąte zajęli aż trzej uczestnicy: Szymon Chrzan z SP Maniewo, Borys Shefke z SP 2 Oborniki i Patryk Szczepaniak z SP 3 Rogoźno. Jak nam powiedzieli uczniowie: „ tegoroczne testy były trudne ale dało się je rozwiązać, trzeba było tylko pomyśleć”.

Wśród nagrodzonych uczniów klas piątych znaleźli się: Franciszek Waliński z SP Ryczywół, który uzyskał tytuł Mistrza Matematyki klas piątych i Miłosz Cybulski z SP 3 Rogoźno, który zdobył tytuł Wicemistrza. Tylko 1 punkt dzielił uczennice Gabriele Wachowską z SP 4 Oborniki od podium. Pozostałe miejsca zajęli: miejsce czwarte Filip Cygan z SP 2 Oborniki, miejsce piąte Mateusz Ignasiak z SP 3 Rogoźno.

Mistrzem klas najmłodszych został Leon Lerczak z SP2 Oborniki a tytuł Wicemistrza przypadł Piotrowi Wietrzyńskiemu z tej samej szkoły. Trzecie miejsce zajął: Karol Trafas z SP 4 Oborniki a tylko jeden punkt mniej zdobył uczeń tej samej szkoły Filip Dębniak zajmując czwarte miejsce. Piąte miejsce w grupie najmłodszych zdobyli: Nikola Topór z SP Maniewo i Mateusz Zawiski z SP 3 Rogoźno.

Koordynator konkursu podziękował nauczycielom za bardzo sprawne poprawianie prac i duże zaangażowanie. Podziękowano również opiekunom szkolnym – współorganizatorom konkursu oraz koordynatorom gminnym w osobach Natalii Pyssy, Marty Skomurskiej i Marty Kasprowicz. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe długopisy. Za naszym pośrednictwem organizatorzy serdecznie dziękują za bardzo gościnne przyjęcie zarządowi i obsłudze Centrum Rekreacji i Sportu w Obornikach.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.