Pochyluk zjeżdza gminę

POŁAJEWO.. Wójt gminy Połajewo Stanisław Pochyluk, poinformował radnych, że w okresie pomiędzy sesjami sprzedane zostały dwie nieruchomości, odbył się przetarg na wymianę okien w północno-zachodniej części świetlicy w Przybychowie, oraz odmalowanie elewacji wewnątrz budynku, a także położenie płytek w holu, kuchni i na korytarzu obiektu. Ponadto przetarg na profilowanie dróg wygrała miejscowa firma Daniela Turostowskiego, a na naprawę nawierzchni asfaltowych i żużli Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Czarnkowa.

Wójt z uwagi na finansowanie z zewnątrz, podjął decyzję o remoncie (odbudowaniu) studni głębinowej w Tarnówku, która od dłuższego czasu jest nieczynna. Obecnie w hydroforni w Tarnówku działa jedna studnia zasilająca w wodę Młynkowo i Tarnówko. Poza tym w Krosinku znajduje się studnia stwarzająca wiecznie kłopoty, którą w przyszłości będzie się trzeba zająć – dodał wójt.

W minionym tygodniu wójt zjeździł gminę z przedstawicielami zakładu energetyki w celu zweryfikowania oświetlania ulicznego. Zapewne oświetlenie będzie uzupełnione na ulicy Leśnej, w Młynkowie za bazą GS, w Krosinku, oraz na osiedlu w obrębie Polnej. Więcej w tym temacie gmina będzie starała się zrobić, o ile znajdą się w budżecie potrzebne środki.

Podobne artykuły