Plac zabaw przy pływalni już czynny

Plac zabaw przy pływalni już czynny

OBORNIKI. Plac zabaw przy pływalni już działa i to pełną parą. Jeżeli ktoś myśli o typowym placu zabaw dla dzieci, to ten przy Czarkowskiej różni się od niego niemal wszystkim, prócz sporego tłumiku bawiących się, entuzjastycznych dzieciaków.

Plac zabaw przy wejściu na pływalnię jest w zasadzie torem przeszkód i do tego wiszącym. To system sieci i wiszących mostków, które aż kuszą, aby się wdrapać na kolejne poziom i przejść aż do końca, bo ostatecznie zjechać na dół zjeżdżalnią.

Plac zabaw otwarto oficjalnie w ubiegłym tygodniu a burmistrzowi Tomaszowi Dramie towarzyszył gospodarz terenu, prezes PWiK Krzysztof Nowacki, który osobiście sprawdził cały tor przychodząc nim z jednego końca na drugi.

Tor przeszkód zdał egzamin (prezes też) a trzeba wiedzieć, że drugiego takiego samego, próżno by szukać w okolicy nawet ze świecą. Plac zabaw (może raczej sieciowy) ma od momentu otwarcia ogromne powodzenie wśród najmłodszych oborniczan.

Projekt pilotowany przez najmłodszą wiekiem radną gminy Oborniki, Małgorzatę Witek, doskonale wpisał się w potrzeby dzieci, które mają już co prawda, w okolicy niejeden plac zabaw, ale ten najnowszy będzie dla nich przysłowiowa wisienką na torcie.

Co burmistrz Tomasz Szrama planuje kolejnego dla dzieci, tego nie wiemy, ale faktem jest, że osobiście tak podniósł sobie poprzeczkę, że łatwo nie będzie.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.