Nowy most pod Czarnkowem, a nie pod Obornikami

Nowy most pod Czarnkowem, a nie pod Obornikami

OBORNIKI, POZNAŃ, CZARNKÓW. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk podpisał umowę w ramach rządowego programu Mosty dla regionów z samorządem wojewódzkim i Czarnkowem.

Pod Czarnkowem powstanie nowy most przez Noteć, wraz z dojazdami w nowym przebiegu drogi wojewódzkiej nr 153 w Ciszkowie.

Samorząd województwa wielkopolskiego otrzymał już 2 mln zł na przygotowanie samej dokumentacji dla mostu na Noteci. Dalsza budowa będzie finansowana w większości przez rząd.

Każdy z nas ma świadomość, że zrealizowanie takiej inwestycji to proces czasochłonny i kosztowny. A dziś rozpoczynamy pierwszy krok ku przejściu, a właściwie ku przejechaniu przez Wartę i Noteć – mówił Łukasz Mikołajczyk.

Przypomnijmy, że radni Obornik zdecydowali się nie uczestniczyć w programie Mosty dla regionów, mimo że rząd proponował im dofinansowanie do nowego mostu przez Wartę, który miał odciążyć dojazd z Osiedla Leśnego.

Potem radni się zreflektowali i wysłali apel o zarządu województwa i starosty obornickiego o podjęcie stanowiska dotyczącego programu „Mosty dla Regionów”. W treści można przeczytać: W związku z ogłoszeniem rządowego programu „Mosty dla Regionów” i wskazaniem lokalizacji przeprawy mostowej na rzece Warcie, pomiędzy Obornikami i Obrzyckiem, która łączy drogę wojewódzką (nr 187) z drogą powiatową (1847P), rada miejska w Obornikach apeluje do Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Zarządu Powiatu Obornickiego o zajęcie stanowiska w sprawie przystąpienia do powyższego programu.

Apel miał na względzie potrzeby wynikające z dojazdów mieszkańców do miejsc pracy, skrócenia czasu podróżowania w kierunku Poznania, usprawnienia ruchu lokalnego, zapewnienia ciągłości istniejącej sieci dróg oraz rosnącego potencjału społeczno-gospodarczego Obornik i okolicznych miejscowości.

Było już jednak za późno. Pieniądze powędrowały na most pod Czarnkowem, a nie pod Obornikami.

Podobne artykuły