Nielegalna radna?

OBORNIKI. Radcy prawni magistratu potwierdzili panujące od dawna przypuszczenia, iż Maria Pilarska nie może zasiadać w Radzie Miejskiej. Ich zdaniem zabrania jej tego prawo, które stanowi, iż osoba prowadząca działalność na gruntach stanowiących własność gminy, nie może być w tej gminie radną.

Z tego powodu mandaty zdało dwóch radnych ościennej gminy Ryczywół, którzy gospodarując na gminnych gruntach musieli podjąć po wyborach decyzje, rada lub interesy. Wybrali to drugie. Radna Pilarska stara się trzymać w garści jedno i drugie.

Nie ma wątpliwości, że część gruntów wykorzystywanych przez kierowaną przez nią spółdzielnię należy do gminy. Zatem teza, iż gospodaruje ona na gruntach gminnych ma uzasadnienie.

Opinię radców będzie musiała zweryfikować specjalna opinia prawna, potem zapewne przyjdzie czas na odwołania i może to potrwać to do końca kadencji. Jeżeli jednak potwierdzi się przypuszczenie, iż radna zasiada w Radzie Miejskiej Obornik nieprawnie, to czy będzie musiała zwrócić równie nieprawnie pobrane diety?

Podobne artykuły