Konkurs olimpijski w Obornikach

Konkurs olimpijski w Obornikach

OBORNIKI. Szkoły ponadpodstawowe powiatu obornickiego wzięły udział w konkursie olimpijskim Zjednoczeni w emocjach pod patronatem honorowym starosty Zofii Koteckiej, który odbył się 6 marca w – Światowy Dzień Olimpijczyka. Tego dnia zainaugurowano również oficjalną działalność Klubu Olimpijczyka w Zespole Szkół im T.Kutrzeby w Obornikach.

Nie mogło zabraknąć polskich olimpijczyków. Do Obornik zjechały się gwiazdy polskiego sportu: – Tomasz Kucharski – dwukrotny mistrz olimpijski we wioślarstwie, 2-krotny mistrz świata, dwukrotny srebrny medalista MŚ; – Władysław Stecyk – srebrny medalista igrzysk olimpijskich w zapasach w Moskwie i na Turnieju Przyjaźni w 1984 roku, wice mistrz świata, 6-krotny medalista ME; – Kazimierz Niewitecki – pływak, trener i działacz Polskiego Związku Pływackiego, skarbnik Wielkopolskiej Rady Olimpijskiej, kolekcjoner medali sportowych – ponad 1500 szt.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z LO w Rogoźnie, ZS w Objezierzu i gospodarze konkursu uczniowie ZS im. gen. Tadeusza Kutrzeby. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył reprezentant ZS w Obornikach Mateusz Ligęza, drugie miejsce zajął Eryk Pauszek z LO Rogoźno, a trzecie miejsce na podium Filip Mitręga, również reprezentant gospodarzy.

Nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe, PKOL, Wielkopolską Radę Olimpijską wręczono w iście olimpijskiej scenerii. Najpierw wszystkich gości, uczestników konkursu i uczniów powitała dyrektor szkoły Małgorzata Cyranek, a następnie przy dźwiękach melodii z Seulu „Hand in Hand” i hymnu olimpijskiego dziewczyny wniosły flagę olimpijską, pojawił się ogień olimpijski, a wręczaniu nagród towarzyszyła piosenka zespołu Queen – „We Are The Champions”.
Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy mogli zadać pytania olimpijczykom, zdobyć autograf, zrobić sobie zdjęcie z mistrzami.

Na zakończenie olimpijskiego dnia wicestarosta Waldemar Cyranek podziękował w imieniu władz powiatu olimpijczykom i organizatorom, a dyrektor Małgorzata Cyranek w asyście opiekuna Klubu Krzysztofa Działo wręczyła gościom honorowe legitymacje Klubu Olimpijczyka. Olimpijczycy podpisali się na fladze olimpijskiej oraz wpisali się do Księgi Pamiątkowej Klubu, a Tomasz Kucharski przekazał w imieniu Towarzystwa Olimpijczyków Polskich kilkanaście książek o tematyce olimpijskiej.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.