OBORNIKI. Szkoły ponadpodstawowe powiatu obornickiego wzięły udział w konkursie olimpijskim Zjednoczeni w emocjach pod patronatem honorowym starosty Zofii Koteckiej, który odbył się 6 marca w – Światowy Dzień Olimpijczyka. Tego dnia zainaugurowano również oficjalną działalność Klubu Olimpijczyka w Zespole Szkół im T.Kutrzeby w Obornikach.
Nie mogło zabraknąć polskich olimpijczyków. Do Obornik zjechały się gwiazdy polskiego sportu: – Tomasz Kucharski – dwukrotny mistrz olimpijski we wioślarstwie, 2-krotny mistrz świata, dwukrotny srebrny medalista MŚ; – Władysław Stecyk – srebrny medalista igrzysk olimpijskich w zapasach w Moskwie i na Turnieju Przyjaźni w 1984 roku, wice mistrz świata, 6-krotny medalista ME; – Kazimierz Niewitecki – pływak, trener i działacz Polskiego Związku Pływackiego, skarbnik Wielkopolskiej Rady Olimpijskiej, kolekcjoner medali sportowych – ponad 1500 szt.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z LO w Rogoźnie, ZS w Objezierzu i gospodarze konkursu uczniowie ZS im. gen. Tadeusza Kutrzeby. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył reprezentant ZS w Obornikach Mateusz Ligęza, drugie miejsce zajął Eryk Pauszek z LO Rogoźno, a trzecie miejsce na podium Filip Mitręga, również reprezentant gospodarzy.
Nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe, PKOL, Wielkopolską Radę Olimpijską wręczono w iście olimpijskiej scenerii. Najpierw wszystkich gości, uczestników konkursu i uczniów powitała dyrektor szkoły Małgorzata Cyranek, a następnie przy dźwiękach melodii z Seulu „Hand in Hand” i hymnu olimpijskiego dziewczyny wniosły flagę olimpijską, pojawił się ogień olimpijski, a wręczaniu nagród towarzyszyła piosenka zespołu Queen – „We Are The Champions”.
Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy mogli zadać pytania olimpijczykom, zdobyć autograf, zrobić sobie zdjęcie z mistrzami.
Na zakończenie olimpijskiego dnia wicestarosta Waldemar Cyranek podziękował w imieniu władz powiatu olimpijczykom i organizatorom, a dyrektor Małgorzata Cyranek w asyście opiekuna Klubu Krzysztofa Działo wręczyła gościom honorowe legitymacje Klubu Olimpijczyka. Olimpijczycy podpisali się na fladze olimpijskiej oraz wpisali się do Księgi Pamiątkowej Klubu, a Tomasz Kucharski przekazał w imieniu Towarzystwa Olimpijczyków Polskich kilkanaście książek o tematyce olimpijskiej.