Aktywni seniorzy, quest i soki Rembowskich

Aktywni seniorzy, quest i soki Rembowskich

GMINA OBORNIKI. Nie ma tygodnia, aby seniorzy z Klubu „Senior+” w Obornikach nie znaleźli sobie jakiegoś ciekawego zajęcia. W ubiegłym tygodniu była to wycieczka questowa do Objezierza i Tłoczni Soków w Żukowie.

Rano rowerzyści wyruszyli spod siedziby Klubu, aby niecałą godzinę później znaleźć się pod pałacem w Objezierzu. Ta, jak to określili seniorzy nowoczesna forma podchodów przeprowadziła ich po centrum wsi. Odgadując kolejne hasła, dowiadywali się coraz więcej ciekawostek na temat właścicieli pałacu oraz przyjmowanych przez nich gości.

Po rozwiązaniu questa i dotarciu do skrzyni skarbów przyszedł czas na krótki odpoczynek, po którym ruszyli w dalszą drogę. W programie wycieczki była jeszcze wizyta w Tłoczni Soków w Żukowie. Bardzo mili właściciele ugościli ich w swoim ogrodzie, a na stołach postawili do degustacji swojej produkcji soki.

Państwo Katarzyna i Tomasz Rembowscy opowiedzieli całą historię ich działalności od samego początku i odpowiedzieli na wszelkie zadane pytania. Następnie pokazali gościom tłocznię z zewnątrz z uwagi na trwający proces produkcyjny, po czym można było zakupić gotowe soki i syropy.

Opiekująca się seniorami Alina Nadstaga bardzo się cieszy z aktywności swych podopiecznych oraz wciąż powiększającego się grono klubowych rowerzystów, którzy chętnie biorą udział we wspólnych wyprawach rowerowych. A warto wiedzieć, że nigdzie w Wielkopolsce nie ma tak wielu dróg rowerowych, licząc per capita, jak na ziemi obornickiej.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.