Oborniki: w poniedziałek 3 mandaty, 1 pouczenie. Poszedł po piwo w godzinach dla seniorów. Jechał pijany motocyklem

Oborniki: w poniedziałek 3 mandaty, 1 pouczenie. Poszedł po piwo w godzinach dla seniorów. Jechał pijany motocyklem

OBORNIKI. W poniedziałek oborniccy policjanci nałożyli trzy mandaty i pouczyli jedną osobę w oparciu o przepisy obowiązującego stanu pandemii.
Pierwszy mandat dostał 44- letni mieszkaniec Obornik, który wybrał się do sklepu po piwo, ale po godzinie 10 – w czasie, gdy zakupy mogą robić osoby w wieku powyżej 65 lat. Oborniczanin zachowywał się buńczucznie i powiedział policjantom, iż nie zamierza przestrzegać obostrzeń. Będzie musiał zapłacić za swoje zachowanie i przekonania 500 zł.
Natomiast tylko pouczenie skierowali policjanci do innego w średnim wieku mężczyzny, który również w godzinach wyznaczonych dla seniorów, poszedł do apteki. Ten oborniczanin przyznał rację policji i zawrócił do domu, więc wystarczyło pouczenie.
Kilkadziesiąt minut później, 37-letni mieszkaniec Obornik złamał nie tylko sam zakaz przemieszczania się. Jechał bez prawa jazdy motocyklem Suzuki, z kolegą na siedzeniu za sobą. Zarówno kierowca, jak i pasażer byli pijani. Nie jechali ani do sklepu, ani do pracy. Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami. Sprawa 37-latka został także skierowana do sądu – odpowie przed temidą za jazdę po pijaku bez prawa jazdy.
Policja obornicka apeluje: Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia. Pozostanie w domu, zachowanie bezpiecznej odległości – to nic nie kosztujące, ale bardzo skuteczne środki ostrożności, które może zastosować każdy z nas.

Podobne artykuły