Uciekając przed policją wjechał w radiowóz

Uciekając przed policją wjechał w radiowóz

BORUSZYN. W tym tygodniu policjanci patrolując ulice Tarnówka w gminie Połajewo, zauważyli motocykl marki Honda, który na widok radiowozu nagle skręcił w drogę leśną i odjechał.

Policjanci doskonale wiedzieli, że droga prowadzi do Boruszyna i tam postanowili zatrzymać do kontroli kierującego jednośladem.

Po kilku minutach motocykl wyjechał z lasu w Boruszynie, wprost na radiowóz. Funkcjonariusze włączając sygnały świetlne i dźwiękowe ruszyli w jego kierunku.

Motocyklista gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę chodnikiem. Nie mając szans zahamować w porę, uderzył w tył radiowozu, a następnie w budynek mieszkalny.

Kierujący motocyklem nie odniósł w zderzeniu żadnych poważnych obrażeń. Okazało się, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd do grudnia 2021 roku.

22-latek był trzeźwy, pobrano od niego krew do badań na zawartość narkotyków. Motocykl, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Za spowodowanie zdarzenia drogowego, 22-latek został ukarany mandatem karnym. Czeka go jeszcze wizyta na komendzie i przesłuchanie w charakterze podejrzanego, za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły