System Opieki Seniora

System Opieki Seniora

OBORNIKI. Gmina Oborniki wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej przystąpi do II edycji pilotażu projektu „Wielkopolski System Opieki Seniora”, którego celem jest rozwijanie nowych form pomocy w oparciu o nowoczesne technologie.

„Opieka na odległość” jest nowoczesną formą sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, którzy czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Kwalifikację osób do programu przeprowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej w Obornikach. W ramach programu, seniorom w wieku 60 lat i więcej, zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”, które będą połączone z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą.

Zgłoszenia chętnych można zgłaszać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach ul. Piłsudskiego 76, mail: pomoc@opsoborniki.pl, kontakt telefoniczny: 697 007 502, 697 007 137 lub 697 007 201, w godz. pn. 8:00-16:00; wt.-pt. 7.00-15.00.

Podobne artykuły