Świetlice wiejskie w gminie Oborniki znów do wynajęcia

Świetlice wiejskie w gminie Oborniki znów do wynajęcia

OBORNIKI. Od ubiegłęgo tygodnia jest znów możliwe przyjmowanie rezerwacji na wynajem świetlic wiejskich.

Warunkiem wynajmu obiektu będzie podpisanie przez najemcę oświadczenia o stosowaniu zapisów rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego ograniczeń, zakazów i nakazów w związku z występowaniem stanu epidemii. Ponadto na najemcy ciążył będzie obowiązek dezynfekcji świetlicy.

Jednocześnie władze Obornik informują, że nadal nie ma możliwości organizacji zebrań wiejskich oraz od dnia 1 czerwca wznowiono deklaracje dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi dotyczące świetlic. Należy pamiętać o terminowym, zgodnym z harmonogramem, wystawianiu kontenerów na śmieci.

Tyle słów obornickiej władzy, jest jeszcze drobna zagwozdka.

No bo jak to jest, że można wynająć świetlicę na imprezę dla nawet 150 osób, a nie można zorganizować w niej zebrania, w którym najczęściej uczestniczy do 15 osób i to tylko wtedy, gdy uda się sołtysowi je do przyjścia namówić.

Sekretarz gminy Krzysztof Nowacki tłumaczy to tak, że skoro zebranie jest otwarte, a we wsi mieszka ponad 150 dusz, to każdy ma prawo przybyć. Byłoby trudno ograniczać zebranie do wstępu jedynie określonej części mieszkańców wsi, a innych odsyłać do domów lub organizować je w różnych terminach, aby każdy mógł wejść.

Pan sekretarz ma rację, choć wydaje się, że jedynie teoretycznie. W praktyce jest tak, że na zebranie przyjdzie i tak mniej mieszkańców, niż na świetlicową imprezę.

Podobne artykuły