Seniorzy z Obornik w Gnieźnie

Seniorzy z Obornik w Gnieźnie

OBORNIKI, GNIEZNO. Z przyjemnością informujemy o licznych aktywnościach obornickich seniorów skupionych w Klubie „Senior+”, bo ruchliwy i nadzwyczaj czynny z nich ludek.

W czwartek ruszyli na długo planowaną i wyczekiwaną wycieczkę na Ostrów Lednicki i do Gniezna. W wyjeździe wzięło udział łącznie 50 osób.

Już o poranku seniorzy zgromadzili się w kilku miejscach zbiórek zlokalizowanych na terenie Obornik, by następnie wybrać się w podróż krajoznawczą.

Pierwszym punktem programu wycieczki był Ostrów Lednicki. Korzystając z czwartkowej promocji na darmowe wejście, tuż po otwarciu kas biletowych zaopatrzyli się w bezpłatne bilety. Następnie wraz z przesympatycznym przewodnikiem Mariuszem Wiśniewskim udali się na przeprawę promową, by w ten atrakcyjny sposób dotrzeć na wyspę.

Obeszli ją dookoła, ciesząc oczy otaczającą ich przyrodą i przysłuchując się ciekawym informacjom historycznym przekazywanym przez przewodnika.
Po trwającym 1,5h spacerze wsiedli ponownie do autokaru i pojechali zwiedzić katedrę gnieźnieńską. Z zainteresowaniem obejrzeli wnętrze zaczynając od słynnych drzwi gnieźnieńskich ze scenami z życia świętego Wojciecha.
Potem zrobili sobie spacer Traktem Królewskim, by wreszcie całą grupą zasiąść w bistro i zjeść zamówiony wcześniej obiad.

Po wspólnym posiłku mieli nieco wolnego czasu na zakup pamiątek, wypicie kawy czy zjedzenie lodów. Następnie wszyscy spotkali się w miejscu zbiórki, dokąd podjechał po nich autokar i zabrał szczęśliwie w drogę powrotną do Obornik.

– Powrót minął nam niezwykle szybko i przyjemnie przy wesołych śpiewach świadczących o ogólnym zadowoleniu z wyjazdu – relacjonowała wycieczkę opiekunka seniorów Alina Nadstaga, dodając – Pogoda wreszcie nam dopisała, a uśmiechy na twarzach naszych drogich seniorów były najlepszym podziękowaniem dla organizatora.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.