Seniorzy aktywni przed Nowym Rokiem

Seniorzy aktywni przed Nowym Rokiem

OBORNIKI. W środę w obornickim Klubie „Senior+” odbyły się ostatnie w tym roku warsztaty makramowe. Z uwagi na sezon chorobowy frekwencja niestety nie zachwycała, dlatego tym bardziej miło, że część pań przybyła.


Na grudniowych zajęciach, poprowadzonych przez Monikę Melkowską, obornickie seniorki uczyły się wykonywać ozdoby świąteczne z bawełnianego sznurka. Gotowe choinki i aniołki razem z innymi ręcznie robionymi przez seniorów ozdobami ślicznie udekorowały tegoroczną klubową choinkę.

Dzień później odbyło się spotkanie kolędowe dla obornickich seniorów zorganizowane przez Obornicki Ośrodek Kultury. Na widowni oprócz członków Klubu „Senior+” zasiedli także seniorzy reprezentujący Dzienny Dom Senior+ „Jagiellonka” oraz Klub „Miły Dzień”.

Zebranych powitali dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach Hanna Kniat-Szymańska oraz dyrektor OOK Adam Krasicki, którzy złożyli przy okazji wszystkim najlepsze życzenia świąteczne.

Prowadzącymi spotkanie byli panowie Marcin Samolczyk i Lech Faron, a ciekawy program artystyczny zawierał występy opiekunek i zespołów z każdej wymienionej powyżej placówki dla seniorów.

Wspólne kolędowanie przy słodkościach przebiegało w niezwykle ciepłej i świątecznej atmosferze za co seniorki i seniorzy serdecznie dziękują organizatorom.

Podobne artykuły