Poszukiwacze sensacji włamali się do stobnickiego zamku

Poszukiwacze sensacji włamali się do stobnickiego zamku

STOBNICA. Ekipy eksploratorów Urbex Team Poznań i Heksa Urbex odwiedziły strzeżony zamek w budowie znajdujący się w Stobnicy, który od momentu rozpoczęcia inwestycji wzbudza sporo emocji i kontrowersji. Ich wejście do zamku było najzwyklejszym w świecie włamaniem, bowiem obiekt jest prywatną własnością, strzeżoną prawem i zamknięta dla osób postronnych.
Eksploratorzy przyznali potem, że budowany właśnie obiekt zrobił na nich niesamowite wrażenie. Zwiedzanie go od środka i to zaledwie 3/4 powierzchni zamku zajęło im około pięć godzin. Widoki mają wedle ich późniejszej relacji: Zapierać dech w piersiach i być trudne do opisania.
Odwiedzający zamek twierdzili, że: Największe wrażenie robi sala balowa z wielkimi filarami ozdobionymi piaskowcem. W budynku przygotowano też okrągłe szyby wind ciągnące się przez minimum 10 pięter. Wieża górująca nad zamkiem ma mieć około 90 metrów wysokości, a wejść na nią udało się po rusztowaniach, bowiem nie ma tam jeszcze schodów. W budynku ma być obecnie przygotowanych mnóstwo palet z elementami wykonanymi z piaskowca i marmuru. Są tu także wielkich rozmiarów piwnice, a nawet lądowisko dla helikopterów. Eksploratorzy ocenili zaawansowanie prac na stan deweloperski, co oznacza, że przed inwestorem ostatnia prosta.
Owym inwestorem jest spółka D.J.T. z Poznania, która należy do Dymitra i Tymoteusza Nowaków, synów założyciela marki odzieżowej Solar.
Zamek ma mieć 15 kondygnacji, w tym jedną podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 luksusowych i chronionych mieszkań. Jeżeli owej ochrony podejmie się ta sama firma, której pracownicy wpuścili na budowę eksploratorów, to może wypaść to blado.
Wiosną ubiegłego roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu wyraziła sprzeciw wobec zajęciu przez budowlanych terenu większego niż deklarowali. Nakazano im przemieścić część materiałów budowlanych, a ci odwołali się od tej decyzji do sądu i na dzień dzisiejszy wiadomym jest, że postępowanie trwa.
Gdy prace budowlane zostaną zakończone, teren inwestycji ma wrócić do formatu poniżej dwóch hektarów, gdzie nie wymaga się uzyskania decyzji środowiskowej.
Stobnicki zamek stanie się wizytówką gminy Oborniki, w której tego rodzaju obiektów nigdy nie było.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej



BIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległości



USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576



TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!



Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.