Podsumowanie sezonu wodniackiego

Podsumowanie sezonu wodniackiego

ZIEMIA OBORNICKA. Tegoroczny sezon wodniacki można by uznać za zamknięty.

Rok z pandemią w tle nie sprzyjał z pewnością wielu imprezom oraz spotkaniom. Nie znaczy to jednak, że oborniccy wodniacy zrzeszeni w stowarzyszeniu Aplaga nie wykorzystali tego sezonu do granic możliwości.

19 czerwca sezon ogłoszono za w pełni otwarty i na jego rozpoczęcie odbył się spływ gwieździsty „Popłyń z nami”, w którym udział wzięło 46 wodniaków.

Pogoda sprzyjała, zatem zorganizowano spływ kajakami na trasie Mściszewo-Oborniki. Był też spływ galarami z Obornik do Kiszewa i na powrót do Obornik. Podczas spływu, jego uczestnicy rozwiązywali zadania dotyczące ekologii i szlaku wodnego Warty.

W Kiszewie wodniacy zwiedzali kościół, cmentarz ewangelicki i skansen Zbyszka Arciszewskiego. Spływ wypadł znakomicie, a na jego zakończenie uczestnicy zasiedli na terenie mariny przy wspólnym ognisku.

Prócz spływów turystycznych, były też rejsy tematyczne, jak spływy przyrodnicze o nazwie: „Od fitoplanktonu do człowieka”. Był to cykl krótkich, nieodpłatnych ekologicznych rejsów po rzece Warcie. Jego celem było upowszechnianie wśród mieszkańców wiedzy sprzyjającej środowisku naturalnemu.

Odbyło się 10 takich rejsów i wzięło w nich udział 150 uczestników. Były wśród nich dzieci ze wszystkich świetlic TPD, harcerze, członkowie Stowarzyszeń Radzim i Matura’65 oraz mieszkańcy gminy. Podczas pływania po rzece uczestnicy wrześniowych rejsów mieli okazję wysłuchać pogadanek i uczestniczyć w pokazach eksponatów związanych z ekologią. Pogadanki prowadzili Przemysław Benz i Filip Czaban.

Zakończeniem sezonu był spływ galarami na trasie Oborniki-Obrzycko-Oborniki, mający nazwę „Z wizytą u sąsiadów”. Podczas spływu 26 września uczestnicy odbyli zajęcia praktyczne z rękodzieła. W Obrzycku spotkali się z Klubem Kormoran, by omówić przyszłą współpracę. Swą rozległą wiedzą o Obrzycku podzielił się z uczestnikami wycieczki Adam Maliński.

Zorganizowano tam też rejsy galarami dla mieszkańców miasta, a wzięło w nich udział 60 osób. Imprezy odbyły się dzięki wolontariatowi członków Aplagi. Tegoroczny sezon dobiegł końca i Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie Aplaga dziękuje za naszym pośrednictwem urzędowi miejskiemu i starostwu w Obornikach za dofinansowanie.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej



BIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległości



USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576



TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!



Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.