Nowy przewoźnik ciągle w domyśle

Nowy przewoźnik ciągle w domyśle

OBORNIKI. Wśród zmian w nowym roku będzie też zmiana przewoźnika. Wiele wskazuje na to, że będzie nim spółka Henryka Siwińskiego oraz firmy Przemysław należącej do Grażyny Czerneckiej z Rogoźna.

Ich oferta była w ramach przetargu najniższą, choć nie jest wcale jeszcze pewnym, czy wspominana spółka, a szczególnie firma Henryka Siwińskiego, spełniają wszelkie wymagania przetargu.

Jak udało się nam ustalić, udziałowcy konsorcjum: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim & Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gostyninie już rozpytują, jaki ma zakres działania firma, która pokonała ich w Obornikach zaledwie sześcioma groszami za kilometr?

Takie zapytanie wpłynęło już lub niebawem wpłynie do Państwowej Izby Odwoławczej (PIO). Z naszych informacji wynika, że firma Henryka Siwickiego zajmuje się przewozami szkolnymi, a to nie to samo co przewozy pasażerskie.

Jeżeli protest wpłynie do PIO, instytucja ta może zadecydować o zmianie zwycięzcy przetargu i oborniczan wozić będzie konsorcjum PKS z Grodziska Mazowieckiego i Gostynina.

Tak czy inaczej zmieni się przewoźnik i byłaby szkoda, gdyby tym nowym nie zostali przedsiębiorcy z sąsiedniej gminy Rogożno, a przewoźnicy z Mazowsza.

Podobne artykuły