Na sportowo

Na sportowo

KOWANÓWKO.W piękny słoneczny dzień dzieci z Kowanówka obchodziły swoje doroczne święto. Tym razem organizatorzy przeprowadzili je w formie zabaw sportowych.

Atrakcji było mnóstwo. Przy wielu z nich pomagali wolontariusze ze Stowarzyszenia Barwy Pokoleń, którzy przygotowali zabawy z chustą, bańki mydlane, rzucanie lotkami do tarczy, bieg w workach, skakankę i wiele innych zabaw sportowych.

Konferansjerką zajął się Jakub (Kuba) Dyczkowski, który z wielką swobodą i zaangażowaniem zachęcał młodych mieszkańców Kowanówka do kolejnych zabaw.

Niesamowitą atrakcją dla dzieci była wizyta obornickich policjantów, którzy przyjechali radiowozem i zapoznawali ich ze swoją pracą. Dzieci mogły przymierzać elementy strojów i zadawały wiele pytań, na które cierpliwie odpowiadali dzielnicowy st. posterunkowy Krzysztof Sobota i towarzysząca mu policjantka. Kolejną, wyczekiwaną atrakcją, był pokaz żonglerki i trików piłkarskich, które prezentował Dawid Jarzębowski „Jarzęboś”. Po pokazie swoich umiejętności przeprowadził z dziećmi zajęcia i naukę niektórych z nich. Na chętnych (a było ich bardzo wielu) czekała wata cukrowa, galaretki owocowe, mufinki i kilka rodzajów ciast.

Wszystko to przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Kowanówko. Gdy dzieci bawiły się pod czujnym okiem wolontariuszek ich opiekunowie mogli w tym czasie spokojnie napić się kawy lub herbaty.

Podobne artykuły