Lipscy strażacy z nowym sprzętem ratowniczym

Lipscy strażacy z nowym sprzętem ratowniczym

LIPA. Strażacy z OSP Lipa otrzymali nowy i bardzo potrzebny sprzęt hydrauliczny, bez którego trudno sobie dziś wyobrazić szybką akcję ratowniczą. Są to różne rozpieracze, nożyce i akcesoria.

Część z nich ma zasilenie bateryjne, więc działa niezależnie od źródła prądu i w każdym terenie.

Sprzęt ma wartość 65 tysięcy, z czego z budżetu gminy wydano 30 tysięcy, a 35 tysięcy dołożył za sprawą posła Krzysztofa Paszyka Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Poznania.

On sam przyznał: Miałem przyjemność wziąć udział w szkoleniu z użytkowania sprzętu ratowniczego, przeznaczonego dla druhen i druhów z OSP Lipa. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu strażacy z Lipy otrzymali potrzebny sprzęt.

Powstała w 1966 jednostka zaczynała kiedyś od zera. Nadal jeżdżą na akcje 40-letnim, wysłużonym Starem. Pojazd, choć leciwy, jednak doposażony w nowoczesny sprzęt umożliwiający ratowanie osób zakleszczonych w pojazdach, poszkodowanych w wypadkach drogowych, zyskał nową wartość.

Docenia to druh, radny Szymon Chmielewski. Za naszym pośrednictwem serdecznie dziękuje wójtowi i pozostałym radnym oraz posłowi i zarządowi WORD za: Najnowocześniejszy sprzęt do ratownictwa technicznego w powiecie obornickim. Cieszę się, że udało nam się doposażyć naszą jednostkę w tak nowoczesny sprzęt. Wierzę, że wspólnie z władzami Ryczywołu uda nam się zrealizować największe marzenie, a więc zakup nowego wozu.

Podobne artykuły