Kolejny półmaraton Przemysła II

Kolejny półmaraton Przemysła II

ROGOŹNO. 430 biegaczy stanęło na starcie na ulicy Wielkiej Poznańskiej przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie do piątej edycji Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II. Tradycyjnie zorganizowany został w pierwszą sobotę listopada. Były biegi dziecięce i młodzieżowe oraz dystans dla zawodników bardziej doświadczonych.
Pogoda mogła być znacznie lepsza, bo nie tylko było chłodno, ale i deszczowo.
Biegacze pomknęli Wielką Poznańską w stronę Długiej Gośliny, a dalej przez Buczynę pobiegli do Boguniewa, gdzie zaplanowany był pierwszy punkt żywieniowy.
Trasa półmaratonu biegnąca przez zalany barwami jesieni 160-letni las należy z pewnością do najpiękniejszych w regionie. W organizację trasy i całego biegu włączyli się liczni wolontariusze. Wsparło ich Rogozińskie Centrum Kultury, jednostki ekonomii społecznej z Rogoźna, służby porządkowe i medyczne, Lasy Państwowe, grupa rekonstrukcyjna z królem Przemysłem na czele i wiele innych
Najszybciej linię mety przebiegł Filip Jańczak, za nim był Tomek Szymczak z Grunwald Team Poznań, a trzeci Przemysław Walewski z teamu Wszystkoobieganiu.pl.
W grupie dzieci i młodzieży najszybciej biegli: Patryk Jessa z Zespołu Szkół Objezierze, który wyprzedził Krystiana Wołczyńskiego z Zespołu Szkół Rogoźno i Franciszka Kornobisa z LO Rogoźno.

Podobne artykuły