Jubileusz Centrum Integracji Społecznej

Jubileusz Centrum Integracji Społecznej

ROGOŹNO. Centrum Integracji Społecznej w Rogoźnie oraz Spółdzielnia Socjalna OPUS świętowały jubileusz 5-lecia działalności.

W 2016 roku gmina Rogoźno wraz ze Stowarzyszeniem BARANEK utworzyła spółdzielnię socjalną, a miesiąc później centrum integracji społecznej. Przez pięć lat działalności, reintegracji społecznej i zawodowej poddano aż 260 osób, z czego 40 osób znalazło zatrudnienie, a 10 osób uzyskało wiek emerytalny. Dzięki pełnej zaangażowania pracy uczestników, determinacji kierownictwa i pracowników oraz dobrej współpracy z władzami samorządowymi, oba podmioty ciągle się rozwijają, integrując mieszkańców gminy. Pomagają im odnaleźć się w trudnej nieraz rzeczywistości.

Jubileusz 5-lecia istnienia CIS i SS OPUS w Rogoźnie, który odbył się w sali OSiR, był okazją do podsumowania dotychczasowej działalności.

Całość umiliły przekazywane życzenia i gratulacje dla kierownictwa i uczestników. Dodatkowo na zakończenie uroczystości, połączonej ze spotkaniem wigilijnym, na salę wjechał piękny, jubileuszowy tort. Wszyscy obecni otrzymali pamiątkowe upominki, a panie prowadzące uroczystość – Krystyna Gromanowska (kierownik CIS) i Aneta Karaś (prezes SS OPUS) przekazały zebranym podziękowania i złożyły życzenia na zbliżający się czas świąt Bożego Narodzenia.

Jubileusz uświetnili swą obecnością goście: w imieniu wojewody wielkopolskiego na spotkanie przybyła Paulina Boniak, w imieniu marszałka województwa wielkopolskiego gratulacje i życzenia przekazał Jakub Dworzański – zastępca dyrektora departamentu.

W spotkaniu uczestniczyli również i złożyli życzenia starosta obornicki Zofia Kotecka, burmistrz Roman Szuberski, przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Łukasz Zaranek, pełnomocnik ds. społecznych UM w Rogoźnie Renata Tomaszewska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Leszek Juraszek, kierownik GOPS w Rogoźnie Ewelina Kowalska, dyrektor CUW Wojciech Wasielewski i główna księgowa Małgorzata Makowska oraz przedstawiciele Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA – prezes Barbara Sadowska i współpracująca z nią Dagmara Szlandrowicz.

Podobne artykuły