Inwestycje drogowe z kłótniami w tle

Inwestycje drogowe z kłótniami w tle

ROGOŹNO. Radny Bogusław Janus gościł w imieniu zarządu powiatu podczas sesji rady miejskiej w Rogoźnie. Przedstawił zebranym sytuację dotycząca odbioru azbestu. Wspomniał także o wsparciu finansowym dla przebudowy drogi Gościejewo-Ryczywół, jednej z trzech wnioskowanych, a jedynej, która przeszła w Polskim Ładzie.

Według radnego: Droga Uścikowo-Wargowo ma komplet dokumentów i jest gotowa do przebudowy. Ryczywół ma problem z RDOŚ. Rogoźno czeka ponad rok na decyzję RDOŚ, co nie pozwala starać się o dofinansowanie. Miała być początkowo potrzebna tylko karta projektu, ale teraz RDOŚ chce jednak uzgodnień. Projektant będzie pewnie jeszcze rok przygotowywał migrację ptaków, żab czy ślimaków.

Bogusław Janus wspomniał także o innych inwestycjach drogowych. Droga do Owczychgłów musi jeszcze poczekać na wykup gruntów. Co do drogi w Słomowie, to nie ma żadnych szczegółów. Większą wiedzę w tym zakresie miał burmistrz Roman Szuberski, który wyjaśnił radnym wszelkie niejasności.

Podczas gdy zebrani słuchali wyjaśnień burmistrza, radni opozycyjni w osobach Pawła Wojciechowskiego i Henryka Janusa starali się to zakłócić. Mitygował ich radny Adam Nadolny: Przykro słuchać, dorośli faceci, a kłócicie się. Potem prześcigał się z kolegą Janusem o to, który jest bardziej bezczelny i temu podobne.

Mimo tych wtrętów radni zyskali wiedzę na temat inwestycji drogowych.

Podobne artykuły