Giełda dla mam na koniec lata

Giełda dla mam na koniec lata

OBORNIKI. Zorganizowana po raz wtóry i według autorskiego projektu przez radną Aleksandrę Kulupę, przy współpracy z obornicką grupą MaMy, „Giełda dla mam” okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Giełda dla mam była powakacyjnym wietrzeniem szaf, garaży i piwnic, dla uproszczenia nazywana przez wielu „Bazarek Oli”, skupiła liczne rzesze oborniczan i bynajmniej nie samych mam. Przybyli panowie, przybyła też młodzież, nierzadko czynnie biorąca udział w bazarowych prezentacjach i transakcjach.

W sobotni dzień w godzinach 10-18 targowisko miejskie stało się miejscem nie tylko sprzedaży, ale również wspaniałą przestrzenią spotkań, warsztatów i prezentacji.

Zaraz po wejściu na plac targowy przybyłych gości witało stoisko Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z gadżetami pozwalającymi sprawdzić, jak się czuje za kółkiem ktoś po paru głębszych.

Obok było policyjne stoisko znakowania rowerów, przed którym ustawiła się długa kolejka chętnych.

Policjanci tego dnia pracowali niemal do wieczora. Aleksandra Kulupa obiecała organizować takie akcje i miejsca do znakowania w Obornikach częściej.
Nieco dalej znana w Obornikach Stajnia Leśnego Duszka ustawiła sztucznego konia obłożonego materacami, by bawić przybyłych imponującym pokazem woltyżerki.

Dietetyczka udzielała darmowych porad, można było tworzyć biżuterię lub uczyć się gotowania.

Pod wiatami handlowymi dzieci malowały, malowano im buzie, a nieco dalej odbywały się turnieje szachowe. Duże zainteresowanie budziło stoisko przygotowane przez pasiekę z Rożnowa. Można było tam zobaczyć w plastrze miodu żywe pszczoły, wysłuchać o ich obyczajach, kupić któryś z doskonałych miodów rożnowskich albo poczęstować się pysznym grzańcem.

Było parę straganów z „duperelami”. Najwięcej i to zdecydowanie było tych z używanymi ubraniami, butami, tornistrami, drobnym sprzętem domowym czy przyborami szkolnymi. Ciekawym stoiskiem było to z pluszakami. Sprzedawał je młody dżentelmen, ponieważ zbierał pluszaki od dziecka, potem z tego wyrósł i chciałby zamienić maskotki na coś innego odpowiedniego do swojego wieku.

Było mnóstwo sukienek, kurtek i kurteczek oraz wszelakich bluz. Nie brakowało ubranek, z których pociechy wyrosły, a są solidne i mogą służyć dalej.
Pani Aleksandra tłumaczyła, że jednym z celów, jaki jej przyświecał, to staranie o to, aby świat ograniczał produkcję ubrań i sprzętów, skoro można je wielokrotnie używać a planeta odpocznie.

Ktoś sprzedawał sprzęt grający, o którym niegdyś marzył niejeden mężczyzna. Były więc wieże stereo, różne urządzenia grające i odtwarzające, equalizery do regulowania barwy dźwięku, podbicia częstotliwości i częstotliwości odcięcia, jeżeli ktoś to rozumie.

Nie brakowało książek i zabawek. Co do cen, to wszystkie były do uzgodnienia, a niektóre wprost zaskakiwała. Taką proponowała córka Aleksandry Kulupa pisząc w miejscu na cenę – jeden uśmiech. Niektóre wyroby miały tabliczkę „gratis”, tak było w przypadku gotowej wyprawki dla małego dziecka.
Prócz stoisk były liczne warsztaty, pokazy, food truck dokarmiał, było się gdzie i w co bawić.

Krzysztof Springer, prezes Obornickiej Kolei Drezynowej, przygotował pokaz kolejek elektrycznych oraz ustawił tor do jazdy mini kolejką, z której mógł skorzystać każdy niezależnie od wieku.

Obserwując tegoroczny Bazarek Oli można było nabrać pewności, że radna zrobiła oborniczanom wspaniały prezent organizując „Giełdę dla mam”. Ważne jest też to, że pomimo rozpoczęcia kalendarzowej jesieni wciąż dopisywała pogoda. W porównaniu z pierwszą edycją imprezy wietrzenia szaf widać był ogromny progres i aż miło już myśleć o kolejnej Giełdzie.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.