Finał konkursu matematycznego

OBORNIKI. W piątek w sali Centrum Rekreacyjno-Sportowgo odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego. Patronowała mu, jak co roku, starosta Zofia Kotecka.

W tegorocznej edycji uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych powiatu obornickiego. Zgłoszonych do konkursu zostało 82 najlepszych matematyków powiatu.

O godzinie dziesiątej uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Na każdy test składało się około 20 zadań otwartych i zamkniętych. Po konkursie uczniowie zostali podzielenie na dwie grupy. Podczas gdy pierwsza grupa próbowała swoich sił na obornickiej kręgielni lub toczyła boje przy grach planszowych druga grupa walczyła o prymat w turnieju gier logicznych.

Dla uczniów klas starszych turniej odbywał się pod hasłem „ Matematyka w polskich przysłowiach”. Po 45 minutach grupy się wymieniły. Jak zwykle niezawodni okazali się nauczyciele matematyki, zgromadzeni podczas konkursu, którzy w bardzo sprawny sposób dokonali oceny i wyłonili zwycięzców.

Około godziny 13 przybył naczelnik Wydziału Oświaty Krzysztof Poszwa, który w imieniu starosty wręczył wyróżnionym uczniom nagrody. Wszyscy mistrzowie i wicemistrzowie zostali nagrodzeni elektronikom ufundowan przez starostę Powiatu Obornickiego, natomiast pobyt na pięknym obiekcie i darmowy bowling ufundował prezes zarządu PWiK w Obornikach, Tomasz Augustyn.

Wśród nagrodzonych uczniów klas ósmych znaleźli się: Maciej Gazda z SP 4 Oborniki, który uzyskał tytuł Mistrza Matematyki klas ósmych, Adam Kaleta z SP 3 Rogoźno, którzy uzyskał tytuł Wicemistrza. Pozostałe miejsca zajęli: miejsce trzecie Amelia Bogacz z SP z Ryczywołu, miejsce czwarte Adam Białek z SP 4 Oborniki, miejsce piąte Wiktor Kubiś z SP 2 Oborniki i miejsce szóste Krzysztof Kuc z tej samej szkoły.

Wśród nagrodzonych uczniów klas siódmych byli: Krystian Szmania z SP w Parkowie, który uzyskał tytuł Mistrza Matematyki klas siódmych, Paweł Wachniak z SP Rożnowo ,którzy tytuł Wicemistrza. Pozostałe miejsca zajęli: miejsce trzecie miejsce ex aequo: Patryk Bucholz z SP 4 Oborniki, Zuzanna Kałek z SP2 Oborniki i Antoni Ratajczak z SP 2 Rogoźno. Miejsce czwarte zajęła Maria Zawadzka z SP 2 Oborniki a miejsce piąte znowu ex aequo aż trzech uczniów: Tatian Królczyk z SP 2 Rogoźno, Aleksandra Disterheft z SP 3 Rogoźno i Mariusz Grzywacz z SP 4 Oborniki natomiast Paweł Dworakowski-Nowicki z SP w Pruścach zajął miejsce szóste. Jak widać poziom był bardzo wyrównany i uczniowie zajmujący kolejne miejsca mieli tylko po 1 punkcie straty do wyżej wyróżnionego.

Wśród nagrodzonych uczniów klas szóstych znaleźli się: Filip Sawada z SP 2 Oborniki, który uzyskał tytuł Mistrza Matematyki klas szóstych i Małgorzata Gil z SP 3 Oborniki ,która zdobyła tytuł Wicemistrza. Pozostałe miejsca zajęli: miejsce trzecie miejsce ex aequo: Wojciech Berndt z SP w Ryczywole, Wojciech Wahlich SP2 w Rogoźne. Miejsce czwarte zajął Krzysztof Matczuk z SP 2 Oborniki a miejsce piąte znowu ex aequo: Aleksandra Wieczorek z SP Maniewo i Hubert Piechowiak z SP 4 Oborniki, kolejne miejsce zajął Maciej Kissmann z SP Budziszewko. Jak nam powiedzieli uczniowie, test klas szóstych test okazał się dla uczestników konkursu bardzo trudny.

Wśród nagrodzonych uczniów klas piątych znaleźli się: Wiktor Pilarski z SP Pruśce, który uzyskał tytuł Mistrza Matematyki klas piątych i Wojciech Kwiatkowski z SP Rożnowo ,który zdobył tytuł Wicemistrza. Tylko 1 punkt dzielił uczniów Maksymiliana Grotowskiego i Lucasa Balcius z SP 2 Oborniki od podium. Pozostałe miejsca zajęli: miejsce czwarte Jakub Górowski z SP Maniewo i Jan Chrząstek z SP Parkowo, miejsce piąte znowu ex aequo : Nadia Szewczak z SP 2 Rogoźno, Maja Ignasiak SP 3 Rogoźno i Krystian Gołębiowski SP Gościejewo. Kolejne miejsce zajęła Martyna Citar z SP Budziszewko.

Najbardziej wyrównany poziom zaobserwowali nauczyciele w klasach czwartych gdzie kolejne miejsca różniły się tylko o 1 punkt. Stąd wyróżniono aż dwóch Mistrzów. Ten zaszczytny tytuł zdobyli Patryk Szczepaniak z SP 3 Rogoźno i Bartosz Piotr z SP Objezierze. Drugie miejsce zajęli : Michał Bartel i Mateusz Świderski obaj z SP 4 Oborniki. Trzecie miejsce zajęli: Filip Krzysztofczyk z SP w Chrustowie i Nikodem Rydzewski z SP 2 Oborniki. Kolejne miejsca zajęli: miejsce czwarte Rozalia Cieślak z SP Maniewo i Jakub Jasiński SP Ryczywół, miejsce piąte Wojciech Szewczak SP 2 Rogoźno, Maria Filipiak SP Ludomy, a miejsce szóste Zuzanna Sierakowska z SP Parkowo.

W podsumowaniu koordynator konkursu podziękował wszystkim nauczycielom obecnym podczas konkursu za bardzo sprawne poprawianie prac i duże zaangażowanie. Podziękowano również opiekunom szkolnym- współorganizatorom konkursu oraz koordynatorom gminnym w osobach Natalii Pyssy, Marty Skomurskiej i Marty Kasprowicz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy i pamiątkowe długopisy.