Dzień Edukacji Narodowej w powiecie obornickim

Dzień Edukacji Narodowej w powiecie obornickim

POWIAT OBORNICKI. Dzień Edukacji Narodowej, zwany też dniem nauczyciela, był obchodzony jak zawsze także i w tym roku bardzo uroczyście.

Burmistrz Tomasz Szrama wraz z przewodniczącym rady miejskiej Pawłem Drewiczem oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych Hetmańskim składali dyrektorom i nauczycielom szkół gminnych życzenia i gratulowali wytrwałości w pracy. Cała trójka wręczyła im też wyróżnienia, a cała kadra nauczycielska wysłuchała podziękowań za codzienny trud i szczere serce wkładane w pracę z dziećmi i młodzieżą. O piękne występy zadbały dzieci ze szkół w Sycynie i Maniewie.

W sali sesyjnej Urzędu Gminy w Ryczywole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli, prócz wójta Henryka Szramy, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele wyróżnieni „Nagrodą Wójta”, sekretarz i skarbnik gminy oraz pracownicy referatu oświaty.
Wójt podziękował dyrektorom oraz nauczycielom za zaangażowanie, za odpowiedzialną pracę oraz za trud włożony w wychowanie dzieci i młodzieży.
Z okazji tego święta Henryk Szrama złożył wszystkim pracownikom oświaty życzenia zdrowia, wytrwałości oraz sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Burmistrz Rogoźna wraz z przewodniczącym rady miejskiej Łukaszem Zarankiem uczestniczyli w uroczystym spotkaniu z okazji Święta Edukacji Narodowej w swojej gminie. Podczas uroczystości nauczyciele mianowani złożyli ślubowanie. Dyrektorzy oraz nauczyciele rogozińskich szkół odebrali nagrody burmistrza. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie oraz mażoretki Pamarsze.
Wszystkim pracownikom oświaty obaj panowie życzyli wytrwałości, zdrowia i satysfakcji z pracy, w tym finansowej.

Dla odmiany w sali sesyjnej starostwa powiatowego zorganizowano uroczystość dla dyrektorów i nauczycieli z placówek oświatowych prowadzonych przez powiat obornicki. Starosta Zofia Kotecka, wicestarosta Waldemar Cyranek, członkowie zarządu Andrzej Ilski i Zbigniew Nowak oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Spraw Obywatelskich Krzysztof Poszwa złożyli nauczycielom w dniu ich święta serdeczne życzenia oraz gratulowali osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej.

Zgodnie z tradycją, podczas uroczystości wręczone zostały nagrody „Powiatu Obornickiego” dla dyrektorów i nauczycieli, którzy wyróżnili się swoją pracą.
W tym roku otrzymali je: Agnieszka Katarzyna Balcerowiak, Anna Krystkowiak, Marek Łapigrosz i Agnieszka Ostrowska z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach, Robert Kornobis i Małgorzata Zygadło z Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie, Małgorzata Cyranek, Monika Gorzelańczyk, Arletta Markiewicz i Marlena Kasprzak z Zespołu Szkół im. T. Kutrzeby w Obornikach, Jarosław Łatka, Bożena Miężalska, Ewa Ewertowska i Alicja Marchwiak z Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie, Ewa Szczecińska i Paulina Rutkowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, Joanna Pytlak i Grażyna Sakowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Obornikach, Małgorzata Kasprzak i Stanisław Kozłowski z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Rogoźnie.

Podczas spotkania podziękowano również za wieloletnią współprace byłej dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rogoźnie Małgorzacie Kasprzak, a także wyróżniono okolicznościowym listem gratulacyjnym dyrektora Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie Jarosława Łatkę, który na wniosek starosty Zofii Koteckiej otrzymał Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, o czym piszemy w innym miejscu.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.