Droga Rogoźno Studzieniec. Uzgadnianie zamiast przebudowy?

Droga Rogoźno Studzieniec. Uzgadnianie zamiast przebudowy?

GMINA ROGOŹNO. Czy jest możliwe, aby trzy lata uzgadniać projekt przebudowy? Pewnie możliwe, skoro już tak długo to trwa. Droga Rogoźno Studzieniec ma pecha.

Podczas sesji rady miejskiej, zasiadający w zarządzie powiatu Zbigniew Nowak poinformował, iż w sprawie drogi wciąż trwają rozmowy. Toczą się trzeci rok. – Projektant spod Krakowa ugrzązł, błędy poprawia błędami, wynajął dodatkową firmę do robienia poprawek i to będzie się jeszcze długo jątrzyło.

Burmistrz obiecał ustosunkować się do problemu w piśmie wysłanym do władz powiatu, bo niektórzy mówią, że to on burmistrz wszystko blokuje, ale tak nie jest.

Gra się toczy pomiędzy projektantem a dyrektorem wojewódzkiej ochrony środowiska. Projektant usuwa kolejne błędy, jest coraz bliżej celu, ale cały ten cyrk trwa już tak długo – powiedział Roman Szuberski, który zastanawiał się, czy nie zmienić projektanta na kogoś, kto potrafi to wszystko uporządkować zgodnie z wytycznymi Dyrektora Wojewódzkiego Ochrony Środowiska.

Zdaniem burmistrza to jedna z najdłużej procedowanych decyzji środowiskowych. – Podobnie kiepski był projektant obwodnicy Rogoźna, ale i tam pomimo podobnej liczby błędów, to jednak uzgodnienia poszły szybciej.

Szuberski nie mógł się powstrzymać od krytyki tak zwanych projektantów, którzy są najtańsi w przetargach, a potem jest tak jak jest.

Zbigniew Nowak twierdził, że ludzi nie obchodzi, co robi projektant, ale bardziej sama droga – to znaczy, kiedy ruszą prace nad jej przebudową. Tłumaczącego się burmistrza nazwał optymistą, zaś siebie określił realistą.

Łukasz Zaranek zastanawia się głośno nad tym, czy projektanta można ukarać finansowo. Nikt nic nie zyskał, a straty są oczywiste. – Za wykonanie projektu krakowianin zainkasował 108 tys. złotych. Jeżeli się go zwolni, to nowy projektant zażąda minimum 250 tysięcy, więc może lepiej dać skończyć pracę partaczowi spod Krakowa?

Radna Katarzyna Szpek-Ferenc była zdania, że droga do Studzieńca jest pilna, bo jest tam niebezpiecznie i trzeba raz zaczęte prace kontynuować.

Przy okazji tych polemik opozycja też dorzuciła swoje trzy słowa. Paweł Wojciechowski stwierdził, że zamiast kłopotów z drogą na Studzieniec, lepiej byłoby przebudować drogę na Owczegłowy.

Roman Szuberski przypomniał radnemu, że powiat ma trzy gminy i w każdej realizowana duża inwestycja. – Trzeba czekać na swoją kolej. Rok 2022 był rekordowy pod względem ilości i długości oraz kosztów przebudowanych dróg powiatowych. Dopisywanie do listy nowych adresów nie ma żadnego sensu.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej



BIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległości



USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576



TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!



Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.