Dobry występ młodych szczypiornistów Sparty

Dobry występ młodych szczypiornistów Sparty

OBORNIKI. Szczypiorniści wrócili w sobotę z Gdańska gdzie cztery drużyny (Chłopcy 2007/08, Młodziki 2006, Młodziki 2007 i Juniorzy Młodsi) brały udział w 43 Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej. Spodziewano się ciekawej imprezy, w każdej kategorii wiekowej mocnych zespołów oraz solidnego grania i tak też było.
Bardzo dobrze w gdańskim turnieju zaprezentowała się drużyna Młodzika 2005. Chłopcy prowadzeni przez Joannę Jarysz w piątek pewnie wygrali z Gwardią Koszalin 27:9. W sobotę zaliczyli trzy zwycięstwa – z Rocor II Mińsk 24:14, z Płockiem 19:9 i SP92 Gdańsk 19:7 oraz jedną porażkę z Kusym Szczecin 12:15. W niedzielę przy głośnym wsparciu z trybun po emocjonującym meczu zwyciężyli SKA Mińsk 17:16 i w końcowej klasyfikacji turnieju (na 18 zespołów) zajęli wysokie trzecie miejsce. Konrad Włodarczyk został wybrany „Najlepszym Bramkarzem Turnieju” a Karol Bukowski „Najlepszym Zawodnikiem Drużyny”.
Zespół Młodzików 2006 to grupa z których także możemy być bardzo dumni. W ogólnej klasyfikacji (18 zespołów) chłopcy zajęli 12 miejsce i biorąc pod uwagę, że w każdym meczu musieli walczyć i walczyli z drużynami złożonymi głównie z zawodników z 2006 roku, spisali się bardzo dobrze a zadowolenie i uśmiech trener Katarzyny Przybysz po turnieju tylko to potwierdza. Sparta – SP18 Koszalin 26:20, Sparta – Kętrzyn 13:18, Sparta – Kusy Szczecin 11:22, Sparta – Płock 13:13, Sparta – Rocor II Mińsk 11:25, Sparta – Czarni Olecko 17:20. Wyróżnienie „Najlepszego Zawodnika Drużyny” otrzymał Gracjan Lupa, na co dzień uczeń klasy sportowej Szkoły Podstawowej w Rożnowie.
W kategorii Dzieci reprezentowała nas drużyna złożona z chłopców urodzonych w 2007/2008 roku. Wszystkie mecze w wykonaniu młodych Spartan stały na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą wyrównane wyniki poszczególnych spotkań. Sparta – Ostrołęka 8:10, Sparta – Kętrzyn 9:9, Sparta – Szczypiorniak Gdańsk 11:10, Sparta – Gwardia Koszalin 10:11, Sparta – UKS Morąg 11:12, Sparta – UKS Conrad Gdańsk 13-8. Ostatecznie zajęli w turnieju 15 miejsce. Nagrodę „Najlepszego Zawodnika Drużyny” otrzymał Franek Kowalski. – Jeszcze jesteśmy trochę za mali ale cała reszta na tym etapie szkolenia jest ok – powiedział zadowolony ze swoich wychowanków trener Tomasz Konitz.
Juniorzy Młodsi prowadzeni przez trenera Marka Arciszewskiego z przytupem rozpoczęli turniej w swojej kategorii wiekowej. W piątkowym graniu pewnie pokonali zdobywcę drugiego miejsca w rozgrywkach drużynę Siódemki Huras Legnica 16:12. Sobota była natomiast takim dniem z którego trzeba wyciągnąć konstruktywne wnioski i lepiej chyba o nim jak najszybciej zapomnieć. Cztery mecze i cztery porażki z Olsztynem, Gdańskiem, Szczecinem oraz Mińskiem. Zaznaczyć jednak trzeba, że spotkania z Gdańskiem oraz Mińskiem stały na sportowo wysokim poziomie a nasi zawodnicy pokazali się w nich z bardzo dobrej strony. W niedzielę wygrywali z Brodnicą i ostatecznie zajęli 11 miejsce w turnieju. Wyróżnienie „Najlepszego zawodnika Drużyny” otrzymał Michał Schiller.
Organizatorzy dziękują również rodzicom, którzy tak licznie przybyli na gdański turniej by głośnym dopingiem wspierać swoje pociechy. Wyjazd do Gdańska odbył się dzięki wsparciu gminy Oborniki i Ruukki Polska.

Podobne artykuły