Część mieszkań na sprzedaż, część na cele społeczne

Część mieszkań na sprzedaż, część na cele społeczne

RYCZYWÓŁ. Wójt Ryczywołu zadecydował o sprzedaży lokalu mieszkalnego przy placu 1 Maja oraz w budynku komunalnym przy Mickiewicza 33.

Na razie nie ma żadnych szczegółów transakcji, bo włodarzowi chodzi tylko o poparcie dla sprzedaży ze strony rady gminy.

W budynku przy placu 1 Maja znajdują się cztery mieszkania i poczekalnia autobusowa. Dwa lokale są prywatne, reszta należy do gminy. Według Henryka Szramy dla porządku byłoby je najlepiej sprzedać, bo uporządkuje to stan posiadania. Poczekalnia autobusowa zostanie jako mienie gminy.

Podobnie jest w budynku po byłej mleczarni. Jeden z mieszkańców wyraził chęć wykupu zajmowanego mieszkania.Lokali jest tam więcej. Wydzielono jeden z budynków, ten po prawej stronie od tego głównego. Pozostałe czekają na jakiś remont, bo walą się ich dachy.

W tym sprzedawanym lokalu najemca poniósł już koszty utrzymania budynku, który jest dzięki temu w solidnej kondycji. W pozostałych remont być musi, tym bardziej, że ma w nich się mieścić w przyszłości Centrum Integracji Społecznej.

Radni poparli plany wójta, dając mu tym samym wolną rękę.

Podobne artykuły