46 łóżek dla pacjentów z koronawirusem w szpitalu w Obornikach

46 łóżek dla pacjentów z koronawirusem w szpitalu w Obornikach

OBORNIKI. 22 października wojewoda wielkopolski wydał zarządzenie, w którym zobowiązał szpital w Obornikach do przygotowania 46 łóżek dla pacjentów z COVID-19.

22 października do dyspozycji osób hospitalizowanych z koronawirusem w Wielkopolsce jest 1329 łóżek, z czego ponad 320 wolnych.

Decyzją wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka do 2 listopada baza łóżek zwiększy się z 1392 do 1862 łóżek. W przypadku łóżek respiratorowych – z puli 160 wolnych jest 107.

Dla zwiększenia liczby miejsc w szpitalach dla chorych na koronawirusa, wojewoda zarządził wykorzystanie szpitala w Obornikach. Ma on czas na przygotowanie do 2 listopada.

Decyzje wojewody dotyczące kolejnych łóżek dla pacjentów z COVID-19 w Obornikach wynikają z rekomendacji przedstawionych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, który jako płatnik świadczeń zdrowotnych zna potencjał szpitala i jest w stanie ocenić jego możliwości – powiedział nam Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

– Każdego dnia liczba łóżek się zwiększa. Już 27 października będzie ich 1626, a 2 listopada osiągniemy liczbę 1862. Około 500 miejsc planujemy również utworzyć w szpitalu tymczasowym. Sytuacja łóżkowa na tym etapie walki z pandemią w Wielkopolsce jest pod kontrolą – stwierdził wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Podobne artykuły