100 lat MKS Sparta Oborniki

100 lat MKS Sparta Oborniki

OBORNIKI. To była wyjątkowa uroczystość podsumowująca obchody 100-lecia Sparty Oborniki i piłki nożnej w mieście, a patronatem swym otoczył jubileusz sam marszałek województwa wielkopolskiego.

W gościnnych progach Obornickiego Ośrodka Kultury odbyła się w sobotnie popołudnie gala z udziałem działaczy, zawodników, samorządowców i sympatyków klubu.

Na wstępie autor monografii klubu, sekretarz gminy Krzysztof Nowacki zaprezentował krótki rys historyczny.

Gości powitał prowadzący całą galę Krzysztof Sroka. Elżbieta i Tomasz Królczyk uroczyście przekazali ufundowany przez nich dla klubu sztandar klubowy, który poświęcił ksiądz Zbigniew Urny.

Oczywiście na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć wyróżnień i medali.

Członek zarządu województwa wielkopolskiego marszałek Jacek Bogusławski wręczył Tomaszowi Królczykowi oraz klubowi MKS Sparta Oborniki medal Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego.

Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu Paweł Wojtala wręczył srebrne i złote odznaki Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Następnie burmistrz Tomasz Szrama w swoim przemówieniu przypomniał o tym, że działaczem Sparty był jego dziadek Władysław, a kapituła Medalu Zasłużony dla Ziemi Obornickiej wręczyła go Zbigniewowi Gajewskiemu – prezesowi klubu.

Specjalne wyróżnienia zasłużonym działaczom klubu wręczył jego prezes, a wśród nich nie mogło zabraknąć burmistrza Tomasza Szramy, skarbnika Joanny Gzyl i byłego prezesa Tomasza Królczyka.

Po części oficjalnej goście długo dyskutowali o piłce oglądając mecz ligowy Sparty z Leśnikiem Margonin, który oborniczanie wygrali 3:1.

Podobne artykuły