Zasłużona dla obornickich seniorów

Zasłużona dla obornickich seniorów

OBORNIKI. Pierwszy raz w historii Obornik Obornicka Rada Seniorów, jako organ doradczy burmistrza, zaproponowała i ustaliła honorowe wyróżnienie dla osoby szczególnie zasłużonej dla seniorów.

Wyróżnienie „Zasłużony dla Seniorów Ziemi Obornickiej” otrzymała Grażyna Stachowiak reprezentująca Stowarzyszenie Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych „Ludzki Gest” im. Jana Pawła II w Obornikach, Fundację „Na prostej drodze” w Obornikach, Spółdzielnię Socjalną „Uciec Dysforii oraz Centrum Wsparcia „RABBUNI”.

W laudacji kapituła odznaczenia uzupełniona przez Edwarda Mączyńskiego i Mieczysława Jęchorka, wiceprzewodniczących Obornickiej Rady Seniorów podkreśliła, iż Grażyna Stachowiak od wielu lat działa aktywnie na rzecz wspierania osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. – Od początku swojej pracy zawodowej realizuje szereg programów oraz projektów społecznych i edukacyjnych dedykowanych tym grupom. Z inicjatywy Grażyny Stachowiak w 2007 r. powstało Stowarzyszenie Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych „Ludzki Gest” im. Jana Pawła II w Obornikach, a w 2015 r. Fundacja „Na prostej drodze”, a także Spółdzielnia Socjalna „Uciec Dysforii” w Obornikach. Wrażliwość pani Grażyny na potrzeby seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami i dążenie do podnoszenia jakości świadczonych dla nich usług przyczyniło się do utworzenia nowatorskiego ośrodka rehabilitacyjnego „Dzienny Dom Pobytu”. Dzięki pracy Grażyny Stachowiak i Jej współpracowników seniorzy czują się potrzebną i ważną częścią społeczności lokalnej, a to dowodzi, że taka działalność jest skuteczna i wartościowa, przez co zasługuje na uznanie i szacunek.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.