Zasłużeni dla powiatu obornickiego

Zasłużeni dla powiatu obornickiego

OBORNIKI. Zasłużeni dla powiatu obornickiego zostali wyróżnieni podczas uroczystej sesji rady. Była to już trzecia taka sesja podczas obecnej kadencji Rady.

Podczas tego wydarzenia przyznano „Honorowe Wyróżnienia Starosty Obornickiego” i Medale „Zasłużony dla Powiatu Obornickiego”, będące najwyższymi odznaczeniami samorządu powiatu obornickiego.

Kapituła Medalu, składająca się z członków zarządu powiatu obornickiego, przyznała w tym roku trzy medale. Otrzymali je Paweł Drewicz, Wojciech Pawlik oraz Małgorzata Ludzkowska.

Starosta Zofia Kotecka przyznała również „Honorowe Wyróżnienie Starosty Obornickiego”, które otrzymali Leszek Juraszek, Wojciech Kramer, sierż. szt. Hugo Cieślowski, sierż. Kamil Wański oraz Roman Szuberski i Henryk Szrama, którzy z niewiadomych przyczyn do starostwa nie przybyli.

Podczas uroczystej sesji władze powiatu podziękowały pracownikom starostwa powiatowego, którzy po wieloletniej pracy na rzecz samorządu przeszli na zasłużoną emeryturę. Byli to Dorota Bartoszak, Wojciech Pawlik, Ewa Flicińska, Danuta Smogur, Wojciech Kramer i Joanna Konieczna, która pomimo emerytury szczęśliwie zostaje nadal na swym krześle, bo też i lepszego skarbnika ten powiat nie miał.

Podczas, gdy odchodzący na spoczynek pracownicy odbierali dyplomy, listy gratulacyjne i kwiaty ich dotychczasowi szefowie przypominali przebieg ich pracy, podkreślali ich zasługi, oświetlali ich najlepsze cechy, inne pomijali i co ważne, dziękowali im za wykonywaną a nie zawsze dostrzeganą pracę.

Jak powiedział wiceprzewodniczący Rady Powiatu Michał Bogacz: Tegoroczna Uroczysta Sesja Rady Powiatu Obornickiego jest przede wszystkim wyrazem wdzięczności i pamięci o osobach, które silnie związały swoje życie z Powiatem Obornickim, rozumianym zarówno jako samorząd, jak i lokalną społeczność. Mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że każda z wyróżnionych dziś osób, niezależnie od zajmowanych stanowisk czy pełnionych funkcji, z poświęceniem pracowała na rzecz naszych mieszkańców, za co serdecznie dziękuję.

Zofia Kotecka w asyście wicestarosty Waldemara Cyranka wyróżniała pracujących na rzecz powiatu obornickiego za ich wkład w rozwój samorządu i długoletnią, pełną zaangażowania pracę. Kolejno podchodzili po „Honorowe Wyróżnienie”.

Jako pierwszy wyróżnienie otrzymał Leszek Juraszek, który zaraz po utworzeniu powiatu trafił z Gminnej Spółdzielni do Urzędu Pracy. Tam organizował PUP i kierował nim w najtrudniejszym czasie szalejącego bezrobocia. Wspierał nie tylko bezrobotnych, ale pomagał tym, którzy zaryzykowali własną działalność, czynił to zawsze z życzliwością i zrozumieniem.

Kolejnym nagrodzonym był Wojciech Kramer związany od początku z lasem i łowiectwem, a także z ochroną środowiska.

Wyróżniono też sierż. szt. Hugo Cieślowskiego, sierż. Kamila Wańskiego.
Przypominamy, że są to dwaj policjanci, którzy w połowie maja ubiegłego roku próbowali zatrzymać do kontroli pod Gorzewem w gminie Ryczywół samochód dostawczy marki Iveco. Kierujący tym pojazdem jednak do kontroli się nie zatrzymał i zaczął uciekać.

Obaj policjanci podjęli pościg. Po pewnym czasie kierowca Iveco skręcił w polną drogę, po czym zatrzymał się, wyszedł z pojazdu, wyciągnął broń i zaczął strzelać do policjantów. W związku z tym funkcjonariusze również użyli broni. W wyniku tego zdarzenia kierujący, który zaczął strzelać zginął. Obaj policjanci odnieśli jednak obrażenia. Zofia Kotecka wyjaśniła, że czekała z wyróżnieniem do czasu aż obaj wydobrzeją. Policjanci byli już w dobrej formie i wyróżnienia odebrali, a pani starosta powiedziała: Wykazaliście się odwagą, pełniąc służbę z narażeniem własnego życia na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu.

Oprócz wyróżnień były medale „Zasłużony dla Powiatu Obornickiego”.

Czytający laudację Jakub Przybysz powiedział: Wojciech Pawlik należał do grona osób, które aktywnie zabiegały o utworzenie powiatu obornickiego. Od 1999 roku, tj. od samego początku powstania powiatu obornickiego, pełnił funkcję Geodety Powiatowego i kierował wydziałem zajmującym się merytorycznie sprawami geodezji, kartografii, katastru i gospodarki nieruchomościami. W swojej pracy był nieocenionym autorytetem, zawsze wykazywał się fachową wiedzą i profesjonalizmem. Wojciech Pawlik był również związany z samorządem gminnym. Otrzymał mandat radnego w pierwszych wyborach samorządowych w 1990 r. W radzie miejskiej pełnił funkcję przewodniczącego. W 2016 został odznaczony medalem „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”, zaś w 2022 otrzymał Honorowe Wyróżnienie Starosty Obornickiego.

Małgorzata Ludzkowska odebrała Medal „Zasłużony dla Powiatu Obornickiego”, a Jakub Przybysz przypomniał zgromadzonym, że: Małgorzata Ludzkowska swoją zawodową karierę rozpoczęła w 1973r. w Gminnej Spółdzielni „SCH” w Czarnkowie na stanowisku ekonomista. W 1999 r. pełniła funkcję Pełnomocnika Ministra Finansów ds. utworzenia Urzędu Skarbowego w Obornikach. Od 2004 do 2006 roku była Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Obornikach. Z Urzędem Skarbowym w Obornikach związana była do roku 2007. Od 2008 roku do chwili obecnej zasiada na stanowisku Dyrektora Szpitala Powiatowego w Obornikach.
Podczas pracy w obornickim szpitalu wielokrotnie wykazywała się determinacją i przede wszystkim skutecznością w pozyskiwaniu środków na rozbudowę i unowocześnianie placówki.W trakcie pandemii kładła duży nacisk na promowanie szczepień, tworząc nie tylko tradycyjny punkt szczepień na terenie szpitala, ale także punkt mobilny, działający na targowisku miejskim.

Paweł Drewicz, który przez całe życie zawodowe związany był z działalnością oświatową, najpierw jako nauczyciel w szkole podstawowej i liceum, następnie wicedyrektor i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach, kończąc swoją ścieżkę kariery w starostwie powiatowym jako naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu. Wśród współpracowników i przełożonych cieszył się uznaniem i szacunkiem. W swojej pracy na rzecz powiatu odznaczał się zawsze godną pochwały rzetelnością. Paweł Drewicz legitymuje się blisko 20-letnim doświadczeniem w pracy samorządowej, nie tylko jako pracownik administracji, ale i radny Rady Miejskiej w Obornikach, gdzie od wielu lat pełni funkcję przewodniczącego. Należy do grona osób, które zawsze zaangażowane były we współprace pomiędzy Powiatem Obornickim a Gminą Oborniki.W 2018 roku został uhonorowany Medalem Zasłużony dla Ziemi Obornickiej, a w 2022 roku otrzymał Honorowe Wyróżnienie Starosty Obornickiego.

Warto może wiedzieć, że takie wyróżnienia są już od 15 lat przyznawane przez Kapitułę Medalu, czyli Zarząd Powiatu Obornickiego osobom, instytucjom, firmom i stowarzyszeniom, których działania mają znaczący wpływ na rozwój naszego samorządu. Do tej pory przyznanych zostało 29 takich wyróżnień.
Tradycyjnie już uroczystość uświetnili swoimi występami młodzi artyści z powiatu obornickiego, będący laureatami Powiatowego Przeglądu Talentów Artystycznych „Mikrofonia”.

Na koniec było wspólne zdjęcie, a potem wspólny lunch, podczas którego był czas porozmawiać, powspominać i pogratulować tym, którzy stali się bohaterami dnia.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.