Z okazji odsłonięcia tablicy bawili się w Wymysłowie

Z okazji odsłonięcia tablicy bawili się w Wymysłowie

WYMYSŁOWO. Korzystając z pięknej wrześniowej pogody, sołtys Wymysłowa Urszula Warguła wraz z radą sołecką i lokalnym Kołem Gospodyń Wiejskich zaprosiła mieszkańców wsi na piknik i był on wyjątkowy, bowiem jego celem było odsłonięcie tablicy z historią wsi.

Wśród przybyłych osób nie mogło wobec tego zabraknąć jednego z autorów zapisanej na tablicy historii – regionalisty i poety Henryka Wojtysiaka. Wymysłowian odwiedziła także starosta Zofia Kotecka wraz z burmistrzem Tomaszem Szramą, a niedługo potem dołączył do nich poseł Krzysztof Paszyk. Przybyła też prezes LGD Kraina Trzech Rzek Małgorzata Najdek.

Aby uroczystość była jeszcze radośniejsza wystąpił z bogatym programem zespół Maniewiacy, a ich gra i śpiewy skłoniły bawiących się w Wymysłowie także do tańca.

Goście pani sołtys mieli okazje obejrzeć lokalną świetlicę wiejską, której wygląd cieszył a nawet zaskakiwał. W lśniącej czystością sali świetlicy panowała iście domowa atmosfera. Gustowne lampy, sosnowa podłoga i kominek zachęcający do spotkania wokół. Aby sołectwo dalej się tak pięknie rozwijało poseł Krzysztof Paszyk obiecał zdobyć na to środki z funduszy przeznczonych na rozwój wsi.

Panie z KGW natychmiast wskazały na pilną potrzebę, jaką jest karuzela na placu zabaw. Nie jest to taka zwykła karuzela, ale specjalna, z bezpiecznym miejscem na wózek dla dziecka, które niesprawiedliwy los uwięził w niesprawnym ciele, a które chce się kręcić, bawić i śmiać wraz z innymi dziećmi.

Słysząc chęć szybkiego załatwienia tej sprawy panie zrobiły sobie z posłem wspólną fotkę, goście przekonali się osobiście jak pyszne masło robi jedna z Gospodyń Wiejskich, a główną drogą Wymysłowa kursowały niczym pociągi na szlaku ciągniki z przyczepami pełnymi kukurydzy, bo był to czas wzmożonej pracy dla jednych i dobrej zabawy dla innych.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.