Wielkopolscy nauczyciele roku z Objezierza i Rogoźna

Wielkopolscy nauczyciele roku z Objezierza i Rogoźna

POZNAŃ, OBORNIKI. Podczas uroczystej gali w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich, Adam Maliński, nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół w Objezierzu oraz długoletnia nauczycielka fizyki w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie, a obecnie nauczycielka konsultantka Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz pedagog w Zespole Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu otrzymali prestiżowe wyróżnienia w konkursie „Wielkopolski Nauczyciel Roku 2023”.

Jeżeli wciąż można mówić o nauczycielu per „Mistrz”, to jest nim z pewnością nauczyciel z Objezierza. Adam Maliński związany jest z Zespołem Szkół w Objezierzu od roku 1992. (Wcześniej pracował w Liceum Ogólnokształcącym w Kłodawie). Długoletni nauczyciel języka niemieckiego, regionalista, społecznik, tłumacz i działacz charytatywny, któremu za wsparcie wdzięczna jest mu niejedna instytucja. Jego uczniowie darzą go sympatią, a jako mocne strony swego nauczyciela wymieniają: punktualność, zaangażowanie, współpracę, kształtowanie tożsamości regionalnej, narodowej i europejskiej. W zgłoszeniu kandydatury pana Adama do konkursu można przeczytać: Jako nauczyciel systematycznie wspiera uczniów słabszych i zdolnych stosując odpowiednie metody nauczania. Uczeń nie jest dla niego „numerem w dzienniku”, lecz konkretnym człowiekiem. Stara się wzmocnić mocne strony każdego ucznia. Uczniowie podkreślają też u niego innowacyjność w podejściu do nauczania: Stosuje najnowsze środki dydaktyczne i metody w nauce języka obcego, pozwala uczniom korzystać ze smartfonów w poszukiwaniu nowego słownictwa, gramatyki, sprawności rozumienia ze słuchu i mówienia oraz nauki piosenek i dialogów. Przypominają, że w roku 2022 jeden z maturzystów uzyskał 98 proc. na egzaminie dojrzałości z języka niemieckiego. Zaprasza „native speakerów” z krajów niemieckojęzycznych na zajęcia lekcyjne i pozaszkolne. Nie ulega wątpliwości, że jest to nauczyciel z powołania i całe swoje życie poświęca uczniom oraz swoim pasjom, których ma wiele. Adam Maliński nie poprzestaje na nauczaniu niemieckiego, zabiera uczniów na wycieczki, stara się zainteresować ich dawną jak i obecną techniką. Będąc ambasadorem międzynarodowej współpracy w powiecie obornickim stara się zainteresować nią też swoich uczniów.

Adam Maliński jest też współautorem wielu artykułów w Ziemi Obornickiej. To jednak temat na osobną opowieść.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.