Wargowscy seniorzy

Wargowscy seniorzy


WARGOWO. Powiedzieć o Wargowie, że to wieś kulturalna, to tak jakby nic nie powiedzieć. W Wargowie dba się o ład, porządek i rozwój, dba się też o inwestycje, zieleń oraz rozrywkę, dba się o potrzeby mieszkańców i seniorów, którzy budowali podwaliny tego wszystkiego co dzisiaj w Wargowie cieszy.

Sołtys Angelika Nowaczyk zaprosiła seniorów w mury wiejskie domu kultury, by wspólnie spędzić nieco czasu, porozmawiać przy muzyce, kawie i herbacie oraz pysznym cieście, którego część upiekła sama.

Pod wieczór pojawili się elegancko odziani mieszkańcy Wargowa, aby siwizną na skroniach i dobrymi manierami pokazać, że są wciąż dla sąsiadów ważni. Przybyli również goście specjalni: Anna Rydzewska, Waldemar Cyranek, starosta Zofia Kotecka, burmistrz Tomasz Szrama i poseł Krzysztof Paszyk.

Szczególnie gorąco witana brawami była Irena Magdziarek do niedawna sołtys i radna miejska. Panią sołtys wspierała solidna ekipa z rodziną, przyjaciółmi i radą sołecką, więc wszystko szło jak po maśle. DJ z Ryczywołu zadbał o muzykę, były więc tańce.

Taki radosny i beztroski wieczór był bardzo wargowianom potrzebny, bo mają teraz ciężki czas związany z przebudową drogi powiatowej do wsi i dalej do Kowalewka. Trwające od miesięcy prace wstrzymały na pewien czas busy i autobusy, dotarcie do pracy stało się koszmarem, a prac nie można było przeprowadzić w inny sposób, jak tylko właśnie w taki.

Sołtys Angelika Nowaczyk starała się z całych sił i wszelkimi sposobami, aby komunikacja możliwie szybko wróciła na dawne trasy i choć prace trwają dalej, można już z komunikacji znowu korzystać.

Poseł Krzysztof Paszyk, jak i burmistrz Tomasz Szrama, odpowiadali na wiele pytań, bo była ku temu okazja. Zofia Kotecka opowiadała o przebiegu prac związanych z inwestycją, jednak głównym celem spotkania była dobra zabawa i to, że w Wargowie wciąż szanuje się seniorów. By pokazać jak wielu ich we wsi mieszka udało się zrobić na schodach domu kultury wspólne zdjęcie, które będzie dla wielu miłą pamiątką z września 2023.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.